Теплоізоляція покрівлі як грамотно утеплити будинок При облаштуванні власного будинку, в першу чергу слід подбати про те, щоб він був теплим. Варто зазначити, що не можна назвати комфортним то проживання, коли по будинку гуляють протяги, а температура в приміщенні мимоволі змушує вас все частіше готувати для себе кухоль гарячої кави або чаю.

Енергетичні ресурси зростають з кожним роком, тому господарям доводиться економити або використати альтернативні варіанти, які дозволяють утеплити житлове приміщення. Один з них – процедура теплоізоляції покрівлі, що дає можливість заощадити практично 25 – 30 % на енерговитратах. Варто відзначити, що третина теплових втрат здійснюється через дах, тому її утеплення має бути здійснено в першу чергу. Якщо ви вирішили зробити krovgid.com, то з цим питанням вам допоможе сайт «Покрівельний гід».

Теплоізоляція покрівлі як грамотно утеплити будинок

Які матеріали використовуються для теплоізоляції даху

Теплоізоляція покрівлі – встановлення спеціальних матеріалів, які відрізняються за своїми характеристиками, завдяки яким збільшується термічний опір покриття, в результаті чого знижуються тепловтрати, і, відповідно, кінцева вартість на опалення приміщення. Подібна технологія може бути здійснено на будь даху, її легко влаштувати, вона витривала, довговічна, практична і функціональна. Завдяки теплоізоляції покрівлі ви не тільки отримуєте можливість заощадити кошти, але і створюєте оптимальний мікроклімат в будинку, в слідстві чого життя виходить особливо комфортною.

На даний момент доступний широкий асортимент самих різних будівельних матеріалів, які застосовуються в якості утеплювача. Всі вони відрізняються між собою своїми технічними параметрами. Розглянемо основні вироби:

• мінеральна вата – це теплоізоляційний матеріал по праву можна назвати найбільш доступним, до того ж, він вигідно відрізняється від інших як відмінний звукоізолятор, низьким рівнем теплопровідності і відмінною проникністю парів. В процесі експлуатації подібний матеріал не буде поглинати вологу, не загориться, а його термін «життя» досягає 25 років, при цьому він досить щільний для того, щоб утеплити житловий будинок;

• целюлозний утеплювач – види матеріалів, для виробництва яких в якості основи використовується целюлоза. На ринку будівельних матеріалів вони доступні не так давно, але вже стали популярними, що обумовлюється їх екологічністю, повітропроникністю, відмінними ізоляційними властивостями, низькою теплопровідністю, антисептичностью. До того ж, у процесі експлуатації вони не гниють, на них не розвивається грибок і цвіль, а гризуни їх не чіпають. У процесі виробництва застосовуються додаткові добавки, за рахунок яких целюлозний утеплювач не піддається процесам горіння. Їх монтаж максимально простий, при цьому утворюється цілісна поверхню, яка відрізняється відсутністю швів і порожнеч;

• полістиролові утеплювачі. Серед них можна виділити піноізол і пінополістирол (може бути екструдованим). Найчастіше для здійснення робіт по утепленню покрівлі використовується класичний пінополістирол. Він вигідно відрізняється мінімальною теплопровідністю, вологоізоляції, невеликою вагою і тривалим експлуатаційним терміном. Однак, подібний матеріал має недолік – він горить (досягнувши температури +90 градусів за Цельсієм, він просто зруйнується). Більш рідко використовується піноізол, серед переваг якого: низький рівень теплопровідності, довгий термін служби, низька вага (що полегшує монтажні роботи), невелика вартість і можливість протистояти волозі.