Утеплення фасадів найпоширеніші варіанти Заходи щодо теплоізоляції фасадів біля будівель, в даний момент відносяться до категорії найбільш актуальних і широко затребуваних робіт, оскільки досить велика частина споруджуваних і вже перебувають в експлуатації споруд сьогодні, як правило, зазвичай дуже гостро потребує достатньо якісному утепленні фасадів.

Адже в разі грамотного виконання, така додаткова теплоізоляція допомагає досить суттєво економити на опаленні будови в зимовий час і на створенні в ньому прохолодною атмосфери влітку. При всьому при цьому, роботи по зовнішньому утепленню будинків в якійсь мірі ще й є оздоблювальними, так як в процесі здійснення даної процедури споруд зазвичай набувають ще й надзвичайно акуратне, а також досить елегантний вигляд.

Також як і будь-який інший будівельний процес, теплоізоляція фасаду обов'язково повинна проводитися на досить високоякісному рівні, так як тут, як правило, навіть дуже незначна помилка цілком здатна стати причиною суттєвого погіршення загального стану в основних стін. У зв'язку з цим, подібні заходи бажаніше всього довіряти тільки достатньо кваліфікованим фахівцям, а самі матеріали підбирати виключно самі високоякісні.

Найбільш популярні методи утеплення

Сьогодні при проведенні фасадних теплоізоляційних робіт найчастіше застосовуються такі способи.

Системи утеплення тришарового

У разі застосування даного способу утеплення, безпосередньо сам ізоляційний матеріал зазвичай прокладається між основною несучою стіною і зовнішнім облицювальним покриттям. У вигляді утеплювача, в подібній ситуації, найчастіше використовуються спеціальні плити з мінеральної вати.

Штукатурні системи

Утеплення фасадів найпоширеніші варіанти
Подібна методика утеплення фасадів сьогодні вважається самою економічною і тому використовується набагато активніше. В ході виконання такої теплоізоляції, на фасадної поверхні спочатку облаштовується особлива конструкція, що зазвичай складається з утеплювача і спеціального полимерцементного клею, а потім, поверх неї наноситься шар декоративного покриття. Правда, тут дуже важливо обов'язково пам'ятати про те, що виконувати подібні роботи можна тільки виключно в літній сезон.

Вентильовані фасадні системи

Особливість такого методу теплоізоляції фасадів полягає в тому, що він передбачає обов'язкову наявність між утеплювачем і зовнішнім облицювальним покриттям невеликий повітряного прошарку. Завдяки такій конструкції, ізоляційний матеріал в подібних системах без особливих проблем позбавляється від надлишків вологи, і, відповідно, набагато довше зберігають початкові теплоізоляційні показники.