Покрівельний коник які види краще всього підійдуть для даху з профнастилу Коник покрівлі – це доборний елемент, основне призначення якого – захист примикання двох скатів даху у верхній точці. У більшості випадків, при укладанні покрівлі з профнастилу використовується покрівельний коник, також зроблений з цього матеріалу.

В якості альтернативи також можуть бути розглянуті деталі з шиферу (рідко), оцинкованої сталі, металевого профілю, черепиці. Друга назва елемента – конькова планка. Самостійно досить складно вибрати подібні деталі, тому romek-nn.ru про добірні елементи для покрівлі можна дізнатися в Інтернеті.

Покрівельний коник може бути представлений в декількох основних формах:

 • Кутовий;

 • Фігурний;

 • Рельєфний;

 • Конусний;

 • Ребрової;

 • Напівкруглий.
 • Покрівельне покриття не повинне формувати щільне і герметичне з'єднання в області коника, тому що в цьому випадку буде порушена вентиляція простору під покрівлею, що зазвичай призводить до дуже плачевних наслідків (випадання великої кількості конденсату, гниття дерев'яних конструкцій тощо). Якщо роботи виконуються не самостійно, потрібно відстежити цей момент до монтажу добірного елемента.

  Установка коника з профнастилу виконується по завершенню основних монтажних покрівельних робіт. Перед роботою необхідно прокласти вентиляційний будматеріал (щось на зразок металевої сітки), щоб виключити проникнення в горищне приміщення літаючих комах і невеликих птахів. Крім того, внутрішні матеріали будуть в цьому випадку добре захищені від потрапляння великої кількості опадів. В якості внутрішнього захисного шару можна використовувати ущільнювальні матеріали (мінераловатні плити, скляна вата).

  Вибір виду коника, як правило, залежить від конструкції покрівлі і бажання забудовника. Звичайно, в першу чергу увагу потрібно звертати на тип стику, який вийшов. Важливо, що форма практично ніяк не впливає на вартість деталі. Зазвичай щось типу конькового елемента вже присутня в проекті заміського будинку, тому з його вибором проблем не виникає.

  Для покрівлі з профнастилу відмінно підійдуть рельєфний, фігурний, конусовидний, ребрової ковзани. При виборі добірного елемента потрібно обов'язково проконсультуватися з фахівцями, які зможуть оцінити можливість і раціональність монтажу того чи іншого типу елемента, а також перевіряти вентиляцію горищного приміщення після проведення будівельних робіт.