Асфальт, як матеріал для садової доріжки Незважаючи на те, що асфальт найчастіше застосовують для облаштування масштабних доріг, трас і майданчиків, він цілком може підійти і в приватному домоволодінні: їм укладають під'їзні шляхи і доріжки на присадибній території.

Це пояснюється дешевизною матеріалу і здатністю досить легко очищатися. В якості матеріалу для доріжок їм декорують непомітні, але функціональні комунікації до гаражу, сараю і т. п.

Дуже зручно застосувати асфальт в тих випадках, коли бетонна доріжка розбилася і потребує додаткового покритті. Для поліпшення декоративних здібностей матеріалу в нього можуть додаватися різні фарбники, що дозволяють отримати покриття необхідного кольору. Також нерідко виробляють закатування в асфальт різних камінчик, що надає доріжці дизайнерську родзинку.

Розглядаючи асфальт в якості потенційного матеріалу для своєї ділянки, слід враховувати, що в літню спеку він може виділяти неприємні запахи, з-за свого хімічного складу. Також під час укладання дуже важливо дотримуватися всі норми і рекомендації, інакше це призведе до подальшого розтріскування в процесі експлуатації.

Облаштування садової доріжки за допомогою асфальту проводиться в наступному порядку:

1. Підготовка. На утрамбований шар грунту укладається суміш піску і гравію, товщиною не менше 6 див. У випадках, коли асфальт лягає поверх старої доріжки, на ній попередньо зашпаровуються всі дірки. Спочатку потрібно поставити невеликий ухил всій доріжці, щоб забезпечити хороший дренаж.

2. Краю. Це найбільш вразливі частини асфальтових покриттів, які частенько кришаться: для запобігання цього небажаного процесу їх потрібно зміцнити бордюрами, блоками або цеглою.

Асфальт, як матеріал для садової доріжки

3. Укладання. Першим ділом вся поверхня покривається бітумом, після його ретельного перемішування. Для розрівнювання можна використовувати щітку жорсткіше. Після цього насипається шар щебеню в 2 см, з подальшим вдавленням його в бітум. Дуже важливо добитися хорошого ущільнення щебеневого кулі, щоб в ньому не залишилося ніяких повітряних порожнин. Для ущільнювання підійде садовий каток, яким робить кілька проходів, з розрівнюванням та заповненням видимих пустот. Використовувані для оформлення країв бордюри або блоки несуть як захисний, так і декорирующий ефект, доповнюючи дизайнерське оформлення всієї ділянки.

Дуже часто на садових ділянках застосовують кольоровий асфальт – червоний або зелений, з декоративними вставками з каменю і мозаїки.