Як зробити стяжці стелі максимально рівною Обробка стелі за допомогою стяжки заняття хоч і кропітка, але зате в результаті виходить дуже красиве і практичне покриття. Саме завдяки цьому даний вид оздоблення користується великою популярністю, і, незважаючи на велику кількість інших варіантів, застосовується більше ніж у половині випадків.

Найголовніша вимога до стяжки стелі – щоб вона була візуально рівною, і, щоб домогтися цього, існує кілька практичних рекомендацій:

1. Безшовна панель. Цей варіант підстави є найбільш зручним для оформлення рівної стяжки стелі. Головне, в процесі підготовки прибрати з підстави всілякі наплыви і горбки від старої обробки. Також часто зустрічаються випирають елементи бетону – камінці, арматура. Їх теж необхідно зрізати або збити. Якщо панель рівна і гладка, часто стартову шпаклівку не застосовують, а шпаклюють відразу фінішній. Для цього потрібно застосувати широкий шпатель (від 40 см). Вирішальним чинником в облаштуванні такого роду стяжки є можливість візуально виявити будь-яку нерівність, допущену при шпаклюванні. Для цього важливо забезпечити приміщення достатнім освітленням. Ідеальним варіантом у цьому випадку є наявність додаткового направленого джерела світла потужністю не менше 150 Вт. Справа в тому, різкі перепади стяжки можна виявити і при звичайному світлі, а от поступові, пологі – тільки освітивши стелю під кутом. Для цього найчастіше застосовують будівельні прожектора, встановлюючи їх поперемінно то в одному, то в іншому кутку.

2. Панель зі швами. Якщо це гіпсокартонні плити, то головне добре закрити шви, з дотриманням усіх технологічних рекомендацій. Після цього суцільна стяжка здійснюється широким видом шпателя, із застосуванням контролюючого бокового освітлення. Якщо ж стеля складається з бетонних панелей зі швами і перепадами, в такому випадку після закладення швів доведеться максимально згладити різницю висоти окремих елементів стелі. Для цього краще всього застосувати правило довжиною не менш двох метрів і стартову шпаклівку. Наклавши розчин на всю поверхню правила, необхідно стягувати стелю, при чому на плитах з меншою висотою намагаючись залишати мінімальний шар: це дозволить мінімізувати масу висить над головою розчину. У випадках, коли потрібно накладати шар розчину більше 20 мм, на всю площу стелі монтується штукатурна сітка, що служить для армування розчину.

Як зробити стяжці стелі максимально рівною

Як правило, у досягненні рівності стельової стяжки вирішальне значення має перший вирівнюючий шар. Після дмуть шпаклювальні шари накладаються невеликою товщиною, візуально контролюючи рівномірність шару.