Як вибрати фарбу для металевого даху
Металева покрівля є дуже популярним способом облаштування дахів будинків завдяки своїм безперечних переваг: вона надійна, нескладна у пристрої, має гарний вигляд і не дуже дорогу ціну.

Для забезпечення тривалого терміну служби таке покриття необхідно регулярно фарбувати, запобігаючи іржавіння металу і підтримуючи зовнішню привабливість. При виборі матеріалу для фарбування головним критерієм є тип використовуваного при монтажі даху металу.

До групи чорних металів відносяться всі непофарбовані листи для покрівлі. Незахищена поверхню такого матеріалу дуже швидко покриється корозією, якщо її не захистити фарбувальним шаром. Для цих цілей найчастіше застосовують такі фарби:

1. Масляні. Класика жанру, у давні часи не має альтернатив. Після покриття дах має відмінний вигляд, але дуже швидко ситуація змінюється: всього за кілька років фарбувальний шар тріскається і вигоряє. Причина цього в слабкій еластичності масляних фарб. Якщо застосовувати цей недорогий варіант, фарбування потрібно буде повторювати через кожні два роки.

2. Алкідні. Більш дорогий матеріал, що відрізняється більш якісним фінальним результатом. Алкідні фарби представлені в дуже широкій гамі кольорів і відтінків, але з-за свій слабкої стійкості до впливу сонця колір швидко втрачає свою свіжість: для його підтримки в первісному вигляді доводиться повторювати процедуру фарбування кожні три роки. Через слабку еластичності якість фарбувального шару різко погіршується від значних температурних коливань.

3. Акрилові. Наймолодший вид фарби, покриття відрізняється еластичністю і стійкістю до сонячного випромінювання. До того ж, що містяться в матеріалі спеціальні добавки проти корозії забезпечують надійний захист металевої поверхні в

Як вибрати фарбу для металевого даху
протягом мінімум 10 років

4. Електропровідні. По суті це – холодне цинкування (вміст цинку в матеріалі – до 96%). Наноситься на поверхню даху дуже просто, в результаті чого отримане покриття майже не поступається оцинкування в заводських умовах і надійно захищає метал від всіх кліматичних впливів.

Ще один тип матеріалу для металевих дахів – оцинкована жерсть. Хоч поверхневий шар цинку і зберігає сталеві листи від вологи, але він з часом стирається, і такий дах теж треба фарбувати. Крім традиційних для металевих дахів лакофарбових матеріалів, в разі оцинкованих листів можуть застосовуватися спеціальні фарби (пасивні). Це пояснюється тим, що і сам цинк є пасивним металом. Найбільш підходящим варіантом в цьому випадку є застосування матовою акрилової фарби, що відрізняється еластичністю і хорошою адгезією до оцинкованим листом.