Як вирівнювати стіни панелями МДФ по каркасу Для вирівнювання стін під укладання декоративних оздоблювальних покриттів можна скористатися різними технологіями. Одна з них – обшивка поверхні панелями МДФ, які укладаються на попередньо підготовлену каркасну конструкцію.

Такий метод дозволяє забезпечити досить надійну і рівну основу, яку потім виявиться зовсім нескладно пофарбувати або обклеїти шпалерами. Залишилося розібратися в порядку виконання цього процесу.

1. Як підготувати стіни до робіт

Не варто проводити монтаж каркасу, якщо стіна не була очищена від старих облицювальних матеріалів. З цієї причини для початку власнику потрібно позбутися від раніше використаної обробки, а при необхідності – усунути забруднення, грибок, найбільш великі нерівності. Щілини або особливо сильні западини на поверхні просто замазують бетонним розчином.

2. Як зібрати каркас для панелей МДФ

В цілях монтажу каркасної конструкції застосовуються різні матеріали. Найпростіший варіант – встановити на робочу поверхню каркас з дерев'яних брусків. Складається подібна конструкція з декількох елементів.

В першу чергу встановлюють обв'язку. Вона збирається по периметру стіни, щоб з брусків вийшов замкнутий контур. Далі приступають до установки вертикальних стійок. Їх треба відокремлювати один від одного кроком приблизно в 60 см. Але не більше. Інакше обшивка з панелей МДФ вийде недостатньо жорсткою. І, нарешті, кожен утворився проліт ще заповнюють горизонтальними перемичками з проміжками приблизно в 50 див.

3. Як обшити каркас панелями

Закріпити на каркасній конструкції панелі МДФ досить просто. Панель обрізається так, щоб вона могла покрити стіну на всю її висоту відразу. Це означає, що після виконання обшивки залишаться тільки вертикальні шви. Кожен елемент прикріплюється до складових частин каркаса за допомогою саморезов, які потрібно заганяти в плиту по можливості глибоко. Розміщують кріплення приблизно з кроком в 25-30 див.

4. Як зашпаклювати шви в обшивці

Відразу переходити до укладання декоративного матеріалу не слід. Оскільки в обшивці залишаються проміжки, які вимагають шпатлювання. Шпаклівку потрібно наносити так, щоб її шар потім не виділявся. Тому використовується мінімальний об'єм розчину. Після нанесення шпаклівки оброблений ділянку обов'язково затирають шкуркою. Далі власнику залишається всього лише нанести грунт, щоб декоративне покриття на етапі оздоблювальних робіт добре схопилося з панелями МДФ.