Що таке рідкий лінолеум Сучасні виробники будівельних і оздоблювальних матеріалів постійно експериментують, намагаюся знайти більш практичні і економічні рішення. Однією з таких розробок є рідкий лінолеум, названий так із-за візуальної схожості з рулонним матеріалом.

На дотик ж новинка більше нагадує кахель, і по своїй суті є однією з різновидів готівкового підлоги.

Спочатку використання рідкого лінолеуму планувалося виключно в промисловій сфері, для створення особливо міцних підлогових підстав у виробничих цехах і на складах. Згодом комусь прийшла ідея застосувати в якості декорування однотонної поверхні індивідуальний рисунок, що призвело до значного розширення сфер використання цього матеріалу.

Найбільш часто зустрічається рідкий лінолеум цементно-акрилового, епоксидного, метилметакрилового і поліуретанового типу. Перші три різновиди використовуються в основному на промислових об'єктах, останній – для облаштування підлог у оселях. Глибина заливки може бути від одного до семи міліметрів, однак найбільш оптимальною є шар товщиною в 1,5 мм.

Що стосується переваг рідкого лінолеуму, то серед них можна виділити наступні:

1. Міцність. На відміну від звичайного лінолеуму, матеріал не піддається поривам, або утворення подряпин. Також його неможливо розбити, як, наприклад, кахельну плитку. Ступінь стирання з часом дуже незначна.

2. Водонепроникність. Взагалі не пропускає воду, що дуже зручно в приміщеннях з підвищеною вологістю. Це дає можливість уникнути затоплення нижніх поверхів при аваріях водопроводу. Для посилень цього властивості перед рідким лінолеумом необхідна укладання гідроізоляції.

3. Безпека. Не виділяє шкідливих летючих речовин, також не є горючою речовиною.

4. Декоруючі можливості. Поверхня покриття взагалі не має швів, тому немає потреби в його періодичної подклейке. Має дуже широку гаму кольорів і відтінків, особливо красиво виглядають малюнки в форматі 3Д, відрізняються об'ємністю, і надають приміщенню особливу неповторну атмосферу.

Що таке рідкий лінолеум

5. Простота укладання. Створення поверхні рідкого лінолеуму не відрізняється великою складністю.

До недоліків матеріалу відносять його високу ціну, досить тривалі підготовчі роботи, і всього 12-ть відтінків, якщо обирається однотонний тип покриття.