Ландшафтне освітлення який вид вибрати Облаштувавши свій садову ділянку, слід обладнати його освітлення: це запобіжний засіб від несанкціонованих проникнень, і важливий елемент для зручності в темний час доби.

У ландшафтному дизайні найчастіше застосовується один з наступних видів освітлення:

1. Загальне. Систему загального освітлення садової ділянки входять високі світильники, існуючі в досить великому розмаїтті: найчастіше їх розміщують уздовж садових доріжок, біля сходів, воріт та інших будівель. Як правило, таке освітлення створює розсіює світло за рахунок використання скляних або пластмасових плафонів. Форма плафонів, їх колір і розміри підбираються у відповідності із загальним стилем ділянки: ну а висота світильників повинна відповідати їх функціональності.

2. Заливаюче. Має дуже простий пристрій, що здійснюється за рахунок монтажу на високих опорах прожекторів з заливає типом освітлення. Як правило, такі системи застосовуються на околицях ділянки, або для підсвічування додаткових територій: це може бути під'їзна дорога, де на освітлення застосовується автоматика, для використання системи тільки в разі необхідності.

3. Маркувальне. Системи цього типу служать для освітлення, а для позначення, щоб досягти задуманий візуальний ефект: виділити світловий контур, позначити краї доріжок, їх напрямок і т. п. Конструкція маркувального освітлення найчастіше включає в себе стовпчики невеликої висоти, що світиться брусчатое покриття, ефект перевернутого зоряного неба і т. п. Так як монтаж освітлювальних приладів проводитися на низькій висоті, дуже важливо обладнати надійний захист від механічних пошкоджень. Приміром, поверх світиться бруківки дуже часто укладають міцні скла.

Ландшафтне освітлення який вид вибрати

4. Архітектурне. Застосовується два способи такого освітлення – нижній і верхній. У першому випадку освітлювальні елементи монтуються на землі, у другому – на спеціальних опорах. Архітектурне освітлення покликане освітлювати окремі фрагменти зелених насаджень і споруд. Використовувані освітлювальні прилади безпечні для зелених насаджень: такі гірлянди мають маленький лампочки, що дуже красиво виглядає при підсвічуванні дерев. Крім декорує призначення, архітектурна підсвітка має цілком практичне застосування, висвітлюючи доріжки, ворота, використовуючись як охоронне освітлення. Великі світильники мають стандартна напруга 220 В, на більш дрібних елементах – 12В. Найчастіше архітектурне освітлення функціонує в автоматичному режимі, де за процесом включення, яскравості і харчування стежить мінікомп'ютер.