Поради щодо вибору сланцевої черепиці Черепиця входить в число найбільш популярних матеріалів для оздоблення покрівлі, і має дуже велика різноманітність за матеріалами виготовлення. Одним з найбільш перевірених варіантом у цьому відношенні є черепиця зі сланцю, використовувана вже майже 900 років.

Матеріалом для її виготовлення слугує сланець, міцний і довговічний природний камінь: він видобувається кар'єрним або шахтовим методом, після чого на каменеобробних підприємствах розпилюється на тонкі пласти. Виготовляється цих пластів може мати різну форму і розміри, а колірна палітра матеріалу найчастіше включає в себе сірий, зеленуватий, коричневий і бордовий відтінки.

Враховуючи те, що сланець відноситься до натуральних матеріалів, черепиця навіть одного кольору відрізняється неповторністю складу, структури, забарвлення: іноді це розходження настільки разюче, що окремі фрагменти доводиться відкидати.

Так як сланцева черепиця відноситься до розряду дорогих матеріалів, вибирати її слід дуже ретельно:

1. Візуальний огляд. На поверхні повинні бути відсутні білі плями, патьоки, руді смуги і точки – вони можуть свідчити про надлишки кальцію або про зміст заліза. Якою б не була причина, в місцях вад матеріал буде руйнуватися набагато швидше: це проявляється в утворенні тріщин і дірок. Такі зразки краще відкладати в сторону. Ще потрібно вибрати пару плиток навмання і полити їх водою, що з'явився в результаті висихання наліт або білизна також говорять про їх низьку якість.

2. Простукування. Для цього застосовується легкий молоточок, а черепиця тримається навісу. При наявності однорідного металевого відлуння можна зробити висновок про хороших показниках щільності і структури виробу. Якщо ж відгомін буде глухуватий, це швидше за все свідчить про наявність всередині фрагменту пустот, що призводить до відшарування і руйнування. Якщо звук при ударі неоднорідний, з хрипотою – це ознака наявності прихованої тріщини.

3. Пробити одну черепичину. Для перевірки також можна взяти одне виріб, і вдарити по його центру чимось гострим: у виробі хорошої якості повинна з'явиться пробоїна, але сам матеріал залишитися цілим. Якщо з'явилися тріщини – це свідчення того,

Поради щодо вибору сланцевої черепиці
що матеріал дуже крихкий, і не може бути застосований на покрівлі.

З урахуванням дорожнечі сланцевої черепиці, її укладку краще всього довірити фахівцям: це стане запорукою довговічності покриття. Так як сланець є натуральним матеріалом, то після придбання черепицю додатково сортують за відтінками, щоб укладати поруч найбільш відповідні фрагменти. Для простоти укладання іноді черепиця поставляється з вже зробленим двома отворами: якщо їх немає, це доводиться робити самостійно, застосовуючи спеціальний інструмент.