Призначення опалубки Для додання необхідної форми залізобетонних конструкцій в будівництві використовують спеціальний комплекс елементів. Залежно від характеру споруд, їх форми і розмірів, а також від особливостей навколишнього середовища може застосовуватися tehnobm.ru різного типу і матеріалів.

При цьому якість будівлі залежить в рівній мірі від допоміжної конструкції і будується.

Затверджені типи

Згідно загальноприйнятої класифікації виділяють опалубки наступних видів:

  • Незнімні. Для спорудження колон або стовпів, як правило, використовують одноразовий варіант, який складається з обробленого полімером картону, стійкого до вологи. Після застигання суміші він служить тимчасовою захистом від опадів і згодом може бути знятий разрывающим шнуром. При будівництві приватних будинків або будівель малої поверховості застосовується опалубка, що складається з пінополістиролових блоків, всередину яких і заливається бетонна суміш. Такий спосіб забезпечує високу швидкість зведення споруд.

  • Знімні. Ці конструкції використовуються при будівництві великих об'єктів, наприклад, торгових центрів або багатоповерхових будинків, так як здатні витримувати тиск бетонної суміші при її заливанні. У деяких випадках знімна опалубка може бути використана до 80 разів, якщо міцність плити становить не менше 8 тонн рідкої суміші на 1 м. кв
  • Одним з ключових показників, що впливає на витрати компанії-забудовника, є оборотність опалубки, яка безпосередньо залежить матеріалу виготовлення палуби, тобто покриття щита. Саме він контактує з бетонною сумішшю.