Рекомендації з облаштування опалювальної теплиці Існують місцевості на земній кулі, де врожай з городу збирається кілька разів у рік: в умовах наших широт подібний результат може бути досягнутий за допомогою опалювальної теплиці.

Щоб її побудувати, потрібні певні витрати і попереднє проектування.

При влаштуванні опалювальної теплиці виробляються наступні заходи:

1. Підбір місця. В першу чергу визначається тип будівлі – це буде окрема конструкція, або прибудова вже існуючого будинку. Дуже важливо при цьому вибрати таке місце, яке буде максимально освітлено сонцем у будь-який час року: це дасть можливість провести значну економію коштів на опалення теплиці. Що стосується орієнтування щодо сторін світла, то бажано розмістити саму широку сторону на південь. Якщо місця для вибору на ділянці особливо немає з-за великої кількості інших будівель, потрібно ставити теплицю там, де вона буде максимально висвітлюватися в першій половині дня. Справа в тому, що після нічних знижень температури час до обіду є найбільш важливим з точки зору підігріву рослин. Також дуже важливо по можливості накрити теплицю від постійного вітру, інакше тепло буде видувати з неї. В крайньому випадку, подібна вітрозахист може бути сформована з зелених насаджень вічнозеленого типу. Ну а ідеальним варіантом у даному плані є пристраивание теплиці з підвітряного боку основної будівлі. Звертається увага і на грунт, адже у разі зайвої вологості ділянки доведеться споруджувати спеціальне гидроизолированное основу під теплицю. Але найкращим варіантом у такому випадку є попередні заходи з осушення місцевості.

2. Вибір матеріалу. В цьому плані дуже багато чого буде залежати від призначення теплиці. Якщо за мету ставиться просто

Рекомендації з облаштування опалювальної теплиці
вирощувати готельні культури раніше звичайного сезону, то цілком згодиться звичайна плівка. Для цілорічної теплиці зажадає більше надійний матеріал, що відповідає експлуатаційним вимогам. Найчастіше для цього використовуються скляні рами, з дерев'яним або металевим каркасом. Таке покриття буде дуже добре пропускати сонячне світло і захищати рослини від добових температурних коливань. Однак при інтенсивному сонце повітря всередині буде сильно прогріватися, що корисно не всім рослинам. Також досить часто застосовують полімерну плівку як тепличного покриття, відмінно пропускає світло і має дуже легкий вага: це дає можливість значно знизити витрати на каркас і фундамент. Дуже важливо, що сонячні промені при проходженні через плівку розсіюються, що вберігає теплицю від зайвого перегрівання. Однак самим модним на сьогоднішній день варіантом укриття дачної теплиці виступає полікарбонат: він увібрав в себе переваги обох перших варіантів.