Як пофарбувати металевий дах будинку Для того, щоб металевий дах прослужила як можна довше, її періодично фарбують. Це дозволяє постійно підтримувати в хорошому стані захисний шар поверхні металу, що убезпечить покриття від негативних зовнішніх впливів.

Крім того, регулярне фарбування забезпечить постійно гарний зовнішній вигляд як даху, так і всього будинку в цілому. Перед тим, як розпочати фарбування даху, слід взяти до уваги наступні поради:

1. Для фарбування даху підійде виключно тільки суха погода, інакше якість покриття буде низьким, і в швидкості операцію потрібно буде повторити.

2. Спекотна погода теж не дуже сприятлива для фарбування, адже при високих температурних показниках висихання лакофарбового матеріалу відбувається не належним чином. Кращий сезон для реставрації даху – осінь і весна, коли не дуже жарко.

3. При роботах на покрівлі важливо дотримуватися заходів обережності, забезпечивши собі страховку від падінь. Найбільше підійде для такої діяльності взуття з гумовою підошвою, адже вона не ковзає на будь металевої поверхні.

Якщо всі необхідні умови дотримані, то можна приступити безпосередньо до фарбування, відбувається за наступною технологією:

• В першу чергу проводиться огляд покрівлі: важливо виявити всі дефекти, пошкодження і тріщини. Місця, пошкоджені корозією, треба добре почистити металевою щіткою.

• Всі основу даху покривається грунтовкою антикорозійного призначення.

• Для закладення невеликих тріщин і пошкоджень застосовується спеціальна замазочная паста (її можна приготувати і самостійно з сухого крейди і оліфи). Для того, щоб місця заправлень на особливо виділялися при фарбуванні, в пасту додають трохи покрівельної фарби, для колеровки.

• Для усунення більш великих пошкоджень вдаються до методу латок. Їх вирізають із брезенту, просочуючи його оліфою і суриком. Після того, як латка добре просочилася, її накладають на місце пошкодження.

• Також перед фарбуванням слід провести ревізію всіх покрівельних веслуванням і стиків, при необхідності простучав їх киянкою для ущільнення.

Як пофарбувати металевий дах будинку

• Ґрунтувальний розчин готується шляхом розведення фарби оліфою, і наноситься тонким шаром на всю площу даху.

• Після висихання грунтувального шару можна починати основну фарбування, і найкраще для цього підійде махрова щітку з жорсткою щетиною, так як її набагато зручніше втирати речовина в поверхню даху, ніж валиком.

• Спочатку рекомендується пофарбувати покрівельні спуски, так як витрата матеріалу на цих ділянках найбільший. Після цього фарбується інша частина даху. На щітку фарбу найзручніше набирати малими порціями, добре розмазуючи її по металевої покрівлі. Для підтримання однорідності фарбувального матеріалу його необхідно періодично розмішувати.

• Кількість фарбувальних шарів залежить від ступеня зносу покрівлі. Якщо вона змонтована нещодавно, фарбу наносять в 2-3 шари, роблячи паузу між фарбуванням мінімум в 5 днів.

• Слід врахувати, що фарбування потребує і внутрішня частина металевого даху, для покриття якої зазвичай обмежуються двома шарами.

• Тип барвника підбирається в магазині, в залежності від виду металевого даху.