Матеріали, з яких найчастіше роблять двері • Масив натурального дерева. Екологічно чиста, міцна, красива деревина має два недоліки: вона деформується при зміні температурно-вологісного режиму і дорого коштує.

З першим недоліком борються за допомогою тривалої сушки, грунтування, лакування і фарбування. Другий - «зло» поки неминуче. Тому з масиву роблять в основному коробки, наличники і обв'язки полотна.

• Ламельная деревина (сращенное дерево, інженерний/ клеєний масив), - склеєні по різних напрямках волокон дерев'яні бруски. В міцності і екологічності матеріал поступається масиву. За іншими показниками перевершує його, так як практично не реагує на зміну вологості і температури навколишнього середовища, не деформується і не розтріскується і коштує дешевше. Застосовується для виготовлення коробок, обв'язки і наповнення полотна.

• MDF, HDF. Використовуються деревинно-волокнисті плити середньої (M) і високої (H) щільності. Отримують їх шляхом пресування суміші з дерев'яних чіпів (дрібних частинок неправильної форми) і синтетичних смол. Плити поступаються масиву і ламельної деревини в міцності, екологічності, але вологостійкі і відносно дешеві. Поверхня їх дуже гладка і легко піддається фарбуванню. З MDF та HDF або в поєднанні з ними роблять коробки, лиштви, панелі полотна.

• ДСП. Міцність і щільність деревно-стружеч-них плит, одержуваних пресуванням суміші з великих частинок деревини, синтетичних смол, варіюються від партії до партії, але завжди нижче міцності і щільності MDF, HDF. Не покриті спеціальними складами, ДСП бояться вологи, неекологічних. Разом з тим це дешевий матеріал. З плит роблять коробки, лиштви, панелі полотна.

Матеріали, з яких найчастіше роблять двері
• Шпон. Тонкі листи деревини, одержувані лущенням коротких колод, струганням брусків або пилянням, використовують для обробки (фанеровки/ шпонування) коробки, лиштв і полотна. Просушка, грунтовка і лак захищають шпон від згубного впливу вологи. З плином часу під впливом прямих сонячних променів фанеровані поверхні можуть незначно вицвітати.

• Фанера - склеєні по різних напрямках волокон листи лущеного шпону. Завдяки своїй структурі фанера володіє досить високою механічною міцністю. У дверному справі зараз застосовується в основному при виробництві шпонованих лиштв і коробок. Довговічність, вологостійкість і екологічна безпека матеріалу у великій мірі залежить від якості використаного клею.

• Ламінат. Обробка, яку отримують просочуванням папери синтетичними смолами. Використовується для облицювання ДСП, MDF, HDF. Ламіновані поверхні не бояться вологи, температурного стрибка, не вицвітають. Різновид ламінату - ламинатин надзвичайно гладка і має малу товщину (0,4-0,6 мм).

Матеріали, з яких найчастіше роблять двері
• Скло. У дверному справі застосовують кілька видів: загартоване, незагартоване і триплекс. Загартоване скло дорого, але безпечно: якщо його розбити, то воно розсиплеться на дрібні частини, які не мають ріжучих поверхонь. Незагартоване скло дешево, але небезпечно: у разі пошкодження може розбитися на великі шматки, здатні нанести каліцтва. Шкіра складається з двох шарів скла, між якими прокладена пластикова плівка. Він деформується, розтріснеться, але, швидше за все, не осиплеться після удару, його ціна - щось середнє між першими двома варіантами.

Пропонуються двері з прозорим, матовим, текстурним і мозаїчним склінням, але зараз більшість споживачів вибирають www.dm-plus.ru від компанії www.dm-plus.ru, а не дерев'яні. Доглядати простіше всього за прозорими вітражами: вони легко миються. Матовість скла досягається піскоструминною обробкою або травленням (кислотний метод).

Травлені вітражі, порівняно з піскоструминними, більш гладкі на дотик, менше забруднюються і краще миються. Поверхня текстурного скла умовно можна порівняти з корою дерева: вона різнорівнева. Догляд за текстурою повинен бути регулярним, тоді для збереження зовнішнього вигляду виробу не буде потрібно багато часу і праці. Мозаїка дає можливість поєднувати в єдиному цілому прозоре, матове і текстурне скло різних кольорів.

УВАГА! У відповідності з російським законодавством гарантія на міжкімнатні двері не може бути менше одного року.