Ковролін в інтер'єрі стелити або не стелити Такий підлоговий матеріал як ковролін здобув велику популярність на території Америки і Європи, де його можна зустріти практично в кожному другому будинку.

На нашій же території даний матеріал не так сильно затребуваний, і цьому є ряд причин, з якими ми розберемося в цій статті, звернувши увагу на плюси і мінуси ковроліну. До речі, якщо ви затіяли переїзд в нову квартиру, вам може знадобитися вантажне таксі недорого.

Ковролін в інтер'єрі стелити або не стелити

Недоліки

В першу чергу багато хто відмовляється від цього підлогового покриття з тієї причини, що з ним важко підтримувати чистоту в приміщенні. Пояснюється це не тільки тим, що в густих ворсинках матеріалу затримується пил, але й тим, що це покриття просто не можна віддати при необхідності в хімчистку. Головний же недолік – ковролін – справжній магніт для пилу. Адже, йдучи по волокнах синтетичного типу, вони електризуються і починають притягувати до себе весь пил. З цієї причини даний підлоговий матеріал не рекомендується в якості покриття в дитячій кімнаті, для астматиків та алергіків. До того ж, якщо у вашій родині є домашні тварини, то кількість вовни стане ще більше, а прибирання – ще складніше, тому що шерстинки просто будуть застрявати в структурі матеріалу.

Крім цього, ковролін не рекомендують стелити у вітальнях або інших приміщеннях, в яких збираються гості. Адже якщо на даний матеріал проллється вино, то весь вечір вас не буде залишати думка: «як вивести пляму». Це стосується також пролитої кави або іншого напою. До того ж, подібний вигляд покриття при цьому досить проблематично позбавити від ароматів.

Більшість дизайнерів також негативно ставляться до ковроліну, віддаючи перевагу іншим матеріалам. Багато вважають, що цього підлогового покриття місце в офісі, готелі, ресторані або іншому громадському закладі. Наскільки це правдиво – вирішувати вам, а ми приступимо до розгляду переваг матеріалу.

Переваги ковроліну

Як було згадано вище, даний матеріал є актуальним для настилу в готелях, ресторанах, де їм покривають сходи, коридори і навіть номери. Причиною тому є поглинання звуків, при цьому гості, знаходять поверхом нижче або по сусідству, отримують можливість якісно відпочити. Кімнати з ковроліном сміливо можна назвати камерними, а якщо розглянути переваги настилу на сходи, то в цьому випадку матеріал запобігає ковзанню, що ефективно і безпечно для дітей і літніх людей.

Ще одним важливим достоїнством ковроліну можна відзначити його доступність. Крім цього, вибравши цей підлоговий матеріал, ви зможете експериментувати: приміром, якщо у вашому будинку на підлозі встановлені дерев'яні дошки, і вони вам просто набридли, то замість їх демонтажу можна просто настелити ковролін.

Сучасні підлогові покриття виготовляються досить привабливими. Звичайно, з килимом нічого не зрівняється, але в приміщеннях, на підлозі яких настелено ковролін, обов'язково буде більш затишно. А якщо ви досі переживаєте за питання про підтримання чистоти, то можна сказати, що на даний момент доступна як спеціальна техніка, так і чистячі засоби, яким під силу «обробити» навіть ковролін. В іншому випадку такі підлоги давно б вже стали брудними і їх би викинули.