Вибропогружение паль Найбільш поширеним типом підстави для індивідуального або великомасштабного будівництва є фундамент, обладнаний залізобетонними палями. Палі такого плану можуть бути занурені кількома методами: ударних, статичних і вібраційних.

У цій статті поговоримо про останній. Для виконання таких робіт у певних масштабах, для економії коштів вам може знадобитися www.drilltech.ru.

Метод і його особливості

Суть такого методу полягає в тому, що на палю впливають високочастотні низькоамплітудні коливання, які виробляє спеціальне обладнання – вибропогружатель. Коли паля занурюється і відчуває вібраційні навантаження, то вони передаються самому грунту, що контактує зі стінками і вістрям ж/б конструкції. Завдяки вібрації грунт стає менш щільним, до того ж, у грунті з-за гострій палі, порушують структурні зв'язки.

З-за того, що грунт знижує свій опір, паля, яка чимало важить (до неї додається вага закріпленого обладнання) опускається в грунт. На ефективність занурення палі в грунт впливає чотири чинника: в якій кількості вироблені вібраційні коливання, який маси паля, вибропогружатель і на якому типі грунту проводяться роботи.

Варто зазначити, що найбільш важливим нюансом тут є саме тип ґрунту. Подібний метод занурення паль найбільш оптимальний при роботі з несвязным (супісок, піщаний грунт) і низкоплотным водонасыщенным грунтом.

Вібраційні коливання, що впливають на палю, дають їй можливість легко розкрити і пройти крізь вищеописані типи ґрунтів. Але, якщо даний метод реалізується на глинистому або суглинному ґрунті, то в той момент, коли паля буде занурюватися, буде накопичуватися ущільнений ґрунт, яка зведе ефективність роботи до мінімуму. При необхідності роботи в таких умовах, вибропогружение доповнюється бурінням лидерных свердловин або зовсім замінюється ударної забиванням.

Метод і його переваги

На даний момент така технологія, що дозволяє проводити пальові роботи, особливо затребувана і популярна, адже цей метод відрізняється багатьма достоїнствами, якщо порівнювати його з класичною ударної забиванням. З переваг виділяють:

• у момент занурення палі виробляється не так багато шуму (максимальний показник – 50 дБ. Для порівняння, при ударному методі цей показник може досягати вище 100 дБ);

• деструктивні динамічні навантаження на фундаменти будівель, які стоять по сусідству – мінімальні, що дає можливість занурення паль близько побудованих будівель;

• метод високоефективний і продуктивний, якщо роботи проводяться в незв'язних водонасичених грунтах;

• за вартістю вибропогружатель можна порівняти з ударною установкою, тому, даний метод все ж можна назвати найбільш економним і ефективним.

Варто відзначити, що, як і будь-який інший метод занурення паль, вибропогружения має і деякі недоліки. Серед них можна виділити наступне: така технологія малоефективна, якщо робота проводиться в щільному глинистому грунті. До того ж, складові залізобетонні конструкції мають обмеження при зануренні.