Питання кадрового забезпечення будівельного комплексу Краснодарського краю є одним із пріоритетних напрямків роботи АССО КК. Не стало винятком і нинішнє загальні збори - в члени Асоціації було прийнято Державне бюджетне освітня установа середньої професійної освіти «Краснодарський архітектурно - будівельний технікум» Краснодарського краю », що здійснює підготовку фахівців будівельного комплексу середньої ланки.

Если вас интересуют "ТехПромСистемы", стоит заглянуть на этот сайт tpspo.com.ua вы найдете ПО "ТехПромСистемы" отличного качества.

Продовжуючи роботу в області нормотворчості, члени АССО КК підвели підсумки розгляду проекту Правил землекористування та забудови на території муніципального освіти місто Краснодар, спрямованого Міський Думою Краснодара. Директор НП «Регіональне об'єднання проектувальників Кубані» СРО, Координатор НОП по ЮФО А.В. Кузнєцов, який очолив цю роботу представив підготовлені від імені АССО КК пропозиції по зведенню Правил, які після обговорення було одноголосно вирішено направити в Міську Думу Краснодара.

Дискусія вийшла предметної і плідної - у вигляді круглого столу. У ній взяли найактивнішу участь ті, хто не з чуток знайомий з усіма нюансами розглянутого питання: керівники саморегулівних організацій, установ вищої і середньої технічної освіти, ветерани будівельної галузі, представники Союзу будівельників Кубані, крайових міністерств будівництва і освіти, керівник профільного комітету парламенту краю .

Члени Асоціації та гості зборів ознайомилися з організацією навчального процесу в технікумі, а так само в навчальному центрі «Краснодарський», де будівельні професії отримують не вчорашні школярі, а дорослі люди, свідомо вибрали для себе сферу будівництва. Їм показали зварювальний, токарний і слюсарний цеху, навчальні полігони, на яких свої навички відпрацьовують штукатури, муляри, машиністи кранів і екскаваторів, водії авто і електро навантажувачів, промислові альпіністи.

Начальник відділу до вузівського професійної освіти Міністерства освіти і науки Краснодарського краю Тетяна Іванівна Нагнибіда, після закінчення свого розгорнутого і інформативного доповіді, зазначила ініціативу Асоціації як сприятливий симптом. На території краю діє 86 установ початкової та середньої професійної освіти, багато хто з яких сьогодні переоснащуються з використанням найсучаснішого обладнання. З бюджету краю виділяються великі фінансові кошти для вирішення цієї нагальної проблеми. На конкурсній основі формуються ресурсні центри будівельного профілю, які оснащені новітнім обладнанням, методичною літературою та укріплені кращими кадрами. Але бажаючих вчитися - менше, ніж ці заклади можуть навчити, оскільки престиж будівельних спеціальностей знаходиться на досить низькому рівні, і випускники шкіл вибирають собі інші професії.

Голова профільного комітету Законодавчих зборів Краснодарського краю Володимир Анатолійович Волчихина, зазначив, що в останні роки складається ситуація, коли причиною вступу до вищих навчальних закладів для молоді є отримання відстрочки від призову на військову службу. Однак, значна частина випускників вузів в подальшому не можуть знайти роботу за фахом, в тому числі і в зв'язку з надлишком фахівців в таких областях як юриспруденція і економіка. При цьому багато інших галузей господарства (в тому числі і будівельна), яка становить реальний сектор економіки, мають гострий дефіцит кадрів робочих спеціальностей.

У зв'язку з чим, підготовлені пропозиції від ЗСК на майбутні парламентські слухання в Державну Думу, що передбачають встановлення відстрочки від призову на військову службу на строк 3 роки для громадян, які пройшли навчання в освітніх установах за програмами початкової професійної та програмами середньої професійної освіти (за будівельними спеціальностями ) і працюють по цій спеціальності і скасовують відстрочку від призову на військову службу для громадян, які навчаються в освітніх установах вищої професійної ссіонального освіти за програмами бакалаврату, за винятком інженерних спеціальностей.

Вже згадана проблема стоїть на контролі Асоціації вже давно. Робиться, наприклад, все можливе, щоб зберегти в технічних вузах профільний бакалаврат, робляться кроки для того, щоб допомогти центрам професійної перепідготовки, які змушені надавати своїм випускникам початкові розряди, при тому, що технології будівництва з моменту прийняття діючих освітніх стандартів пішли далеко вперед, і техніка, яку має право експлуатувати, наприклад, кранівник 3-4 розряду вже практично вийшла з ужитку.

Але основне завдання зараз - налагодити діалог між навчальними центрами та будівельним співтовариством. Сучасні навчальні програми передбачається до 30-40% наповнювати тими конкретними кваліфікаціями, які потрібні бізнесу, але інформації від підприємств практично не надходить. Тому Асоціація прийняла рішення рекомендувати керівникам СРО і організацій членів СРО брати активнішу участь у розробці вимог до випускників, приймати на стажування викладачів і майстрів виробничого навчання і, навпаки, направляти до навчальних закладів своїх фахівців для читання оглядових лекцій за сучасними технологіями в будівництві, брати участь в створенні при навчальних закладах полігонів, лабораторій і в тому числі фінансово.

Звичайно, це початок великої, системної спільної роботи з вирішення ключової проблеми, тому що відома фраза «кадри вирішують все» як не можна краще підтверджує, що досягти основної мети саморегулювання - будувати надійно, безпечно, якісно, ??без висококваліфікованого інженера, виконроба, робочого неможливо.

Асоціація розширювала свої ряди. На засіданні в її склад були прийняті Краснодарський монтажний технікум, навчальний центр «Краснодарський» і Союз будівельників (роботодавців) Кубані.