Облаштування мансарди, чим і як її утеплити Облаштування мансарди, в першу чергу, включає в себе зменшення втрат тепла через покрівлю. Чим можна утеплити мансарду зсередини?

Найбільш використовувані матеріали для roof-stroy.com:

 • пінополістирол;
 • пінопласт;
 • пінополіуретан (ППУ);
 • мінеральна вата;
 • скловолокно;
 • ековата.
 • У кожного матеріалу є свої властивості, достоїнства і недоліки. Пінопласт привабливий за ціною, але з-за низької паропроникності можливе скупчення вологи під утеплювачем. В пінопласті люблять селитися гризуни.

  Пінополістирол схоже пінопласту, але є переважне відмінність у технології монтажу. Плити мають спеціальні стыкующие елементи на пазах і укладаються під крокви. У такого способу укладання менше містків холоду.

  Натуральна негорюча мінеральна вата заслуговує особливої уваги. Монтаж мінвати простий, у неї прекрасні теплоізолюючі властивості і хороша паропроникність.

  Скловата в чомусь схожа з мінеральної, але сам матеріал має суттєві відмінності: її показники міцності, тепло і звукоізоляції декілька вище, але стійкість до вологості нижче. Монтаж скловати можна здійснювати тільки при кімнатній температурі.

  Ековата – дорогий і високотехнологічний спосіб утеплення. Вата подається за допомогою спеціального шланга, рівномірно заповнюючи всі порожнини і проміжки. Ековата, назва говорить сама за себе, матеріал абсолютно безпечний і нетоксичний.

  Піна поліуретанова також відноситься до напыляемым утеплювачів. Такий спосіб максимально захистить мансарду від втрат тепла - ніяких стиків і щілин при монтажі.

  Способи утеплення мансарди

  Облаштування мансарди, чим і як її утеплити
  Зовнішнє утеплення покрівлі. Утеплювач настилають поверх крокв даху. Одночасно проводять теплоізоляцію стін мансарди.

  Внутрішня теплоізоляція мансарди. Стіни і каркас даху утеплюються зсередини і закриваються оздоблювальними матеріалами.

  Несуча конструкція даху всередині теплоізоляції. Утеплювач укладається між крокв.

  Корисні поради щодо утеплення мансарди

  Не слід нехтувати утепленням підлоги мансарди. Теплоізоляційний матеріал укладають між лагами, зверху укладається листовий матеріал або дошки.

  Облаштування мансарди, чим і як її утеплити
  Утеплювати можна сучасними утеплювачами або по-старому тирсою. Ще один екологічний і недорогий варіант - керамзит, його засипають між лагами.

  Утеплення покрівлі повинне відбуватися одночасно з прилеглими стінами і фронтоном.

  Слід враховувати, що намокання утеплювача неприпустимо, що можливо при неправильному монтажі даху, встановлення мансардних вікон. Зменшити ризик потрапляння вологи на теплоізоляцію допоможе якісна паро та гідроізоляція.

  Для мінеральної, скловолоконної та ековати, між утеплювачем і дахом, залишають повітряний зазор. Також волокнисті утеплювачі захищають від вітру кріпленням дифузійної мембрани з зовнішньої сторони даху.

  Щоб дійсно заощадити на енергоносіях, крім утеплення мансарди, потрібно проводити комплексне утеплення всього будинку.