Рідке скло, як матеріал для гідроізоляції Як відомо, головний ворог бетонних, кам'яних і оштукатурених підстав – це волога: саме під її впливом відбуваються основні руйнування зазначених поверхонь.

Особливо це посилюється температурними коливаннями, коли рідина, проникнувши в стіну або підлогу, при проходженні циклу замерзання/размерзание за рахунок зміни обсягу чинить значний тиск на навколишній її матеріал. Для цього, щоб уникнути вказаних явищ, при змінюється цілий ряд способів гідроізоляції, одним з яких є використання рідкого скла.

Процес виготовлення рідкого скла включає в себе випал кварцового піску і соди, з наступним розчиненням отриманих кристалів силікату натрію у воді. Речовина може застосовуватися як в якості добавки в різних будівельних матеріалах, так і самостійно, в ролі клею або гідроізоляції.

До переваг рідкого скла зазвичай відносять:

1. Відмінна адгезія. Маючи плинність, розчин здатний проникати в пори оброблюваних матеріалів, що в сукупності з клеючими властивостями забезпечує надійність зчеплення з підставою як бетону, цементної штукатурки, так і деревини.

2. Цілісність одержуваної плівки. Одержувана в результаті застигання завданої рідкого скла плівка відрізняється цілісністю і водонепроникністю. На це не впливає ні спосіб нанесення, ні розрив у часі для окремих ділянок оброблюваного підстави.

3. Економічність. При використанні рідкого скла спостерігається досить малий витрата матеріалу. За собівартістю це найдешевший матеріал для гідроізоляції.

Використовуючи рідке скло, важливо знати також його недоліки:

1. Обмеженість. Рідке скло, як правило, застосовують для гідроізоляції виключно бетону або штукатурки. Нанесення безпосередньо на цеглу загрожує руйнуванням останнього.

Рідке скло, як матеріал для гідроізоляції

2. Крихкість. Саме з цієї причини дану гідроізоляцію намагаються застосовувати в комбінації з більш еластичними речовинами.

3. Складність технології. При нанесенні речовини важливо враховувати той момент, що воно досить швидко схоплюється. Що стосується використання його в якості добавок в інші матеріали, то тут дуже важливо спостерігати точність пропорцій.

Всі ці недоліки компенсуються великою дешевизною матеріалу, а якість цілком досяжно при дотриманні інструкції по застосуванню.