Які компоненти входять до складу запірної арматури високого тиску

Запірною арматурою прийнято називати комплекс механічних пристроїв, які монтуються на різного типу трубопроводах. З її допомогою здійснюється управління потоками протікає субстанції, у тому числі агресивною.

Рідини, пара або газ можуть повністю перекриватися з можливістю подальшого відкриття прохідних отворів. Будь-яка www.premium-armatura.ru складається з корпусу з розміщеними на ньому патрубками, основного запірного елемента і керуючого приводу.


До арматури ВД належать такі елементи:


  • Крани. Це найбільш зручні в експлуатації елементи арматури, що володіють підвищеною міцністю замикаючих елементів. В трубах ВД використовуються шарові або конусні крани. Кожен з цих видів має свої відмінності:
  • У кранах кульового типу робочим елементом є куля, що забезпечує високу ступінь герметичності, зручність обслуговування і надійність. Крани кульового типу можуть бути встановлені практично на будь-яких магістралях, які мають будь-які діаметри. Монтаж кранів здійснюється штуцерным або муфтовым з'єднанням.

  • У конусних кранах робочим органом є пробка. Перевага таких кранів - дешевизна і простий пристрій. Недолік - неможливість використання конусних виробів на промислових трубах, що мають великі діаметри.
  • Вентилі. Запірний елемент вентиля (шпиндель) для закриття потоку здійснює рухи зворотно-поступального типу, спрямовані паралельно осі розташування корпусу вентиля. Запірні вентилі здатні витримувати значні перепади тисків. Вони можуть встановлюватися в будь-якій площині. Слід зазначити невеликі розміри і вага вентилів, а також їх простоту і можливість швидкого обслуговування (ремонту).

  • Засувки. Рухливий елемент засувки рухається в перпендикулярному напрямку по відношенню до потоку в трубі. Робочих положень у засувки всього два: відкрите чи закрите. Засувки бувають двох типів: клинові, у яких диски сходяться воєдино під певним кутом, у вигляді клину, а також на пристрої з затвором паралельного типу. Переваги засувок: невелика довжина, мале гідроопір. Недоліки: велика висота корпусів, необхідно тривалий час для управління ними.

  • Запобіжні клапани. Вони запобігають виникнення підвищеного тиску в трубах. Такі пристрої здатні стравлювати певна кількість робочої середовища в простір або назад в трубопровід.

  • Клапани регулюючі. Вони здатні змінювати пропускну здатність труби на якомусь окремому її ділянці. Положень два: нормально закрите або ж нормально відкрите.
  • Стаття підготовлена за матеріалами сайту www.premium-armatura.ru