Як вибрати тепловентилятор Як тільки настають перші осінні холоди, багато стикаються з неприємною проблемою – через ще не включеного центрального опалення в квартирах часом прохолодно і незатишно.

Звичайно, завжди можна надіти теплі речі, сховатися під товстим пледом. Але найбільш оптимальним рішенням, яке не вплине на комфорт, є придбання тепловентилятора. У цій статті ознайомимося з особливостями вибору даної дрібної побутової техніки.

Як вибрати тепловентилятор

Як функціонує тепловентилятор

Перш ніж відправитися в магазин за покупкою слід ознайомитися з робочим принципом приладу. У конструкції будь-яких тепловентиляторів покладається нагрівальний елемент, вентилятор, через який проходить повітря і термостат, завдання якого - забезпечити налаштування бажаної температури.

Головною функцією тепловентилятора є прогрівання приміщення. Робочий принцип наступний: нагрівальний елемент розігрівається і тепло від нього передається житла допомогою вентилятора, який ганяє тепле повітря.

Як вибрати тепловентилятор
- тут можна вибрати тепловентилятор.

Варто відзначити, що нагрівальні елементи в цих приладах можуть розрізнятися. Перший варіант – спеціальна спіраль зі сплаву, яка здатна розігріватися до температур в декілька сотень градусів. Другий варіант – пластини з металу, температура нагріву яких значно нижче. Але гідність керамічного нагрівального елемента полягає в його великій поверхні тепловіддачі, завдяки чому приміщення прогріваються не гірше, ніж з використанням приладів зі спіраллю. Та й такий спосіб буде більш пожежобезпечним і екологічним, так як не передбачає забруднення повітря продуктами згоряння.

Тепловентилятори стануть відмінним помічником у тому випадку, коли потрібно швидко і періодично прогрівати приміщення, будь то квартира або офіс. В постійному режимі користуватися ним не вийде, але необхідно розуміти, що повітря він може нагріти в короткі терміни.

За тепловентилятором постійно потрібен догляд, адже якщо це обладнання перевернеться, що призведе до перекриття повітрозабірних отворів, велика ймовірність пожежі в слідстві того, що перегріється нагрівальний елемент. Саме з цієї причини, вибираючи опалювальний прилад, краще всього схиляться до моделей, у яких є функція автоматичного відключення при перекиданні.

До речі, будь тепловентилятор може не тільки обігрівати, але і охолоджувати, працюючи за принципом класичного вентилятора. Саме тому дане обладнання користується попитом влітку і взимку.

Тепловентилятори: переваги та недоліки

Спершу ознайомимося з позитивними якостями обладнання:

• як було сказано вище, тепловентилятор здатний швидко нагрітися і почати віддавати тепло, тому це ідеальний прилад для швидкого опалювання приміщень, порівняно з класичним обладнанням;

• мобільність, компактність і мала вага. При бажанні, тепловентилятор можна перемістити в будь-яку точку житла, встановити на стіл або навіть монтувати до стіни (деякі моделі це дозволяють);

• легка експлуатація. Здатні працювати як обігрівач, так і як звичайний вентилятор. Економічна і недорога робота.

Мінуси такі:

• якщо включити прилад на великі обороти, то він стає досить гучним, якщо порівнювати його з аналогічним опалювальним устаткуванням;

• спалює кисень, до того ж, якщо на нагрівальний елемент потрапляє пил або будь-який інший сторонній предмет, він просто згорає, поширюючи по приміщенню неприємний запах. До речі, з керамічним приладом така проблема не спостерігається, так як його пластини недостатньо нагріваються, щоб спалювати ту ж пил.