Будинки з лафета переваги і недоліки Будинки, що будуються з лафета, останнім часом стають все більш популярними. Даний метод будівництва родом зі Скандинавії, де його вважають традиційним.

Детальніше про таких будинках можна дізнатися на сайті компанії «Заміський будинок».

Будинки з лафета переваги і недоліки

Особливістю будівництва таких будинків є той факт, що застосовується ручна рубка. Спилюються два протилежних обапола, в результаті чого колоду отримує особливу форму. Як підсумок, виходить матеріал з одного боку плоский, а з іншого – напівкруглий. Кора знімається лише з напівкруглою боку колоди. По діаметру, такі профілі мають наступні параметри – від 300 до 500 мм, товщина – 180 – 220 мм. Щоб з'єднувати колоди між собою задіюється «норвезький замок». Дане з'єднання можна сміливо називати особливим, так як передбачається клиноподібна виїмка з шипом і паз. У процесі укладання шип входить в паз нижньої колоди і, як результат, у процесі подальшого користування матеріал не стане провертатися і «ходити». Перш ніж приступати до процедури укладання, колоди додатково не просушуються. Пояснюється це тим, що просушування проводиться вже в зрубі. Цей процес необхідний для того, щоб матеріал більш щільно «сіл», в результаті чого сама конструкція виходить стійкою і міцною.

Завдяки вищеописаним методом кутового з'єднання, норвезький метод будівництва відрізняється багатьма достоїнствами. Як мінімум варто відзначити той факт, що кожна колода максимально щільно прилягає одне до одного, так що можна укладати теплоізоляційні матеріали ще на етапі складання (не буде потрібно повторна процедура конопачивания). За рахунок цього гарантується той факт, що будинки з лафета виходять теплими і міцними.

Друга перевага – істотно розширюється внутрішній простір будинку, особливо в тому разі, якщо для будівництва застосовуються колоди великих розмірів.

Третім перевагою можна назвати той факт, що внутрішні стіни виходять плоскими, так що кімнати відкриті для різного оформлення, що залежить лише від фантазії мешканця.

А з-за того, що з однієї сторони матеріал піддається стесыванию, є можливість до ліберального підходу вибору колод. Навіть у тому випадку, якщо колода відрізняється якимись вадами і дефектами, їх просто можна стесати.
Дані переваги є важливими, якщо ви вирішили будувати заміський будинок з лафета. Однак, варто зауважити, що є й деякі недоліки.

Якщо порушується цілісність матеріалу, то його термін експлуатації зменшується. Стовбур дерева, як відомо, здатний винести чималі навантаження. Навантаження є причиною подиху вітрів і тяжкості кори. Спилявши частина матеріалу, він вже не буде таким цілісним. Подібний дисбаланс здатний привести до того, що колоди надалі почнуть лопатися, особливо в той момент, коли висихають. Волога, йдучи з дерева, призводить до того, що на матеріалі утворюються тріщини – саме це самий серйозний недолік будинків з лафета.