Піноблок, як будівельний матеріал.

Отже, ви вирішили будуватися, але ще не визначилися з якого матеріалу. Сьогодні ринок пропонує нам надлишок варіантів, одним з них є «піноблок».

Піноблок виготовляється з пінобетону: суміші цементного розчину, піску, води, з додаванням змочувача.

При купівлі піноблоку бажано дізнатися який піноутворювач використовувався:

• Органічний - на основі натуральної сировини. Такий піноблок буде набагато вище за всіма показниками ефективності.

• Синтетичний - не дорогий і небезпечний вид сировини. Зазвичай використовують у так званому «підвальному виробництві». Професіонали з таким пеноблоком не працюють.

Виробництво піноблока буває декількох видів:

• Заливання форм – Суміш заливають у вже готові форми блоків визначених розмірів;

• Метод розпилу – Суміш заливають у ємність рівною 1м3, після чого розпилюють на менші блоки. Дуже важливо помітити, що при такому методі виготовлення, може втрачатися 18 – 20 % міцності. Все із-за того, що розпил роблять відразу, не вичікуючи потрібних термінів, поки піноблок не стане достатньо міцною.


Чому будувати з піноблоку вигідно?


Такий матеріал як «піноблок» вважається бюджетним варіантом, він порівняно дешевий. Побудувати з піноблоку вийде дешевше ніж з цегли або дерева. Його показники морозостійкості, набагато вище, ніж у цегли. Піноблок має гарну міцність, причому з часом вона тільки збільшується, чого не скажеш про матеріалах таких як дерево, цегла.

Піноблок за своїми властивостями прирівнюється до дерева, тільки він набагато міцніші, довговічніші. У нього можна забивати цвяхи, свердлити, пиляти, стругати, фрезерувати, що істотно спрощує деякі будівельні моменти.

Ще один плюс – це пожежостійкість. При пожежі деформуються тільки зовнішні частини, несуча здатність залишається без змін.

Стіна з піноблоку «дихає» тобто, пропускає повітря, в такому приміщенні ви будете себе добре почувати. Піноблок екологічно чистий матеріал, його радіоактивність така як у глини або дерева. У нього маленька тепловіддача, тепло зберігається довше.

Якщо ви будуєте з піноблоку, то вам не потрібен сильний фундамент, а це вже суттєва економія, однак для ефективної, а головне швидкої кладки блоків можна використовувати готовий клей ТМ Кleyzer, почитати про нього можна на сайті заводу - kleyzer.kiev.uaПіноблок підійде для тих хто «поважає» тишу, у нього відмінні звукоізоляційні властивості.


Недоліки:


Є і зворотна сторона медалі. Один із вагомих недоліків в тому, що піноблок не підлягає обов'язковій сертифікації. Тобто, у виробництві можуть не дотримуватися технологію. Тому дуже важливо купувати матеріал у перевіреного і авторитетного продавця. Добре на цю роль підходять будівельні супермаркети з відомим «ім'ям».


Як визначити якісний піноблок


• Придивіться уважно, однаковий чи верх і низ піноблоку. Є відмінності в кольорах? Розводи від мастила повинні бути відсутніми.

Піноблок не повинен бути ламким. Візьміть маленький шматочок з партії і потріть в руках. Якщо кришиться, значить при виготовленні використовували багато піску. Такий піноблок не якісний.

• Один розмір. Поставте кілька піноблоків поруч один з одним і уважно огляньте стінки дотику. Чи однакові вони? Якщо структура різнитися, ви самі розумієте, що це шлюб.

Я вже говорив будувати з піноблоку вигідно. Не дорогий, але як бачите досить хороший матеріал, з непоганими властивостями і показниками по тепловіддачі, морозостійкості, звукоізоляції, радіоактивності, і міцності. Раджу вам розглянути його як одне з «головних» варіантів.