Ламінат популярне покриття для підлоги Як у будь-якого будматеріалу, у нього є переваги і недоліки. Якщо співвіднести одні з іншими, можна зробити правильний вибір і не помилитися.

Що таке ламінат і де вигідно www.laminat-shara.com.ua?

Це синтетичний матеріал, що представляє полотно з деревної сировини, обробленого пресом. Будучи з'єднаними між собою за сприяння клею або особливих замків, вони створюють сучасне підлогове покриття.

Полотно ламінату багатошарово. Його основа – спресованого деревинна сировина, попередньо просочене складним конгломератом технічних смол і клею. Щільність отриманої в результаті панелі – до 1100 кг/м3, що свідчить про високої міцності. Зверху клеять компенсуючий матеріал – він запобігає основну частину полотна від пошкоджень. Потім йде полімерна плівка або папір. Цей шар має малюнок, що визначає декор ламінату. Зазвичай це імітація дерева, рідше – з каменю. Останній шар – захисний пластик. Він не пропускає вологу, захищає матеріал від механічних пошкоджень. Іноді його роблять не гладким, а тисненим, як би повторює текстуру дерева.

По межах ламінатного полотна знаходяться так звані замки. З одного боку, розташовується виступ, з протилежного – паз такої ж конфігурації. Важливо враховувати, що у різних фірм-виробників замки відрізняються по конструкції, так що будьте пильні.

Серед достоїнств ламінату насамперед назвемо – зовнішній вигляд. Кращі зразки цього підлогового покриття практично не відрізняються від дошки з натурального дерева. Такого компліменту заслуговує і ламінат під плитку – з каменю або кераміку – дуже схожа. Ламінат міцний, не боїться подряпин, вологого прибирання. Тільки слід правильно підбирати клас покриття. Ламінат, придбаний для житлових кімнат, може бути 21 або 22 класу, а для приміщень, де постійно перебуває велика кількість людей, необхідний вже 31, 32, 33 клас.

Ламінат популярне покриття для підлоги
Ламінат популярне покриття для підлоги

Доглядати за ламінатом теж неважко. Якщо паркет вимагає полірування та циклювання, а для природного дошки – регулярна фарбування, ламінат чиститься пилососом і періодично – вологої ганчірки. Монтувати його теж дуже просто. Замки замикаються легко і не залишають навіть найменших зазорів між панелями.

Тепер поговоримо про недоліки. Вони теж є. Моделі невисокого (21, 22) класу створюються з дешевої сировини і служать недовго. Так що вибирайте: бюджетний варіант ламінату на 4-5 років, або дорогий аналог, але надовго. Потім ламінат не припускає нерівних поверхонь для укладання, інакше вийде з ладу раніше часу. Серйозний недолік – він боїться перезволоження, навіть короткочасного. Ще мінус – можливість деформації у випадку недотримання технології укладання. Ну і, звичайно, ціна цього покриття в деяких випадках «кусається» – може бути чи не вище вартості натурального паркету.

Так що думайте, порівнюйте, вибирайте.