
Що таке ламінат і де вигідно www.laminat-shara.com.ua?
Це синтетичний матеріал, що представляє полотно з деревної сировини, обробленого пресом. Будучи з'єднаними між собою за сприяння клею або особливих замків, вони створюють сучасне підлогове покриття.
Полотно ламінату багатошарово. Його основа – спресованого деревинна сировина, попередньо просочене складним конгломератом технічних смол і клею. Щільність отриманої в результаті панелі – до 1100 кг/м3, що свідчить про високої міцності. Зверху клеять компенсуючий матеріал – він запобігає основну частину полотна від пошкоджень. Потім йде полімерна плівка або папір. Цей шар має малюнок, що визначає декор ламінату. Зазвичай це імітація дерева, рідше – з каменю. Останній шар – захисний пластик. Він не пропускає вологу, захищає матеріал від механічних пошкоджень. Іноді його роблять не гладким, а тисненим, як би повторює текстуру дерева.
По межах ламінатного полотна знаходяться так звані замки. З одного боку, розташовується виступ, з протилежного – паз такої ж конфігурації. Важливо враховувати, що у різних фірм-виробників замки відрізняються по конструкції, так що будьте пильні.
Серед достоїнств ламінату насамперед назвемо – зовнішній вигляд. Кращі зразки цього підлогового покриття практично не відрізняються від дошки з натурального дерева. Такого компліменту заслуговує і ламінат під плитку – з каменю або кераміку – дуже схожа. Ламінат міцний, не боїться подряпин, вологого прибирання. Тільки слід правильно підбирати клас покриття. Ламінат, придбаний для житлових кімнат, може бути 21 або 22 класу, а для приміщень, де постійно перебуває велика кількість людей, необхідний вже 31, 32, 33 клас.


Доглядати за ламінатом теж неважко. Якщо паркет вимагає полірування та циклювання, а для природного дошки – регулярна фарбування, ламінат чиститься пилососом і періодично – вологої ганчірки. Монтувати його теж дуже просто. Замки замикаються легко і не залишають навіть найменших зазорів між панелями.
Тепер поговоримо про недоліки. Вони теж є. Моделі невисокого (21, 22) класу створюються з дешевої сировини і служать недовго. Так що вибирайте: бюджетний варіант ламінату на 4-5 років, або дорогий аналог, але надовго. Потім ламінат не припускає нерівних поверхонь для укладання, інакше вийде з ладу раніше часу. Серйозний недолік – він боїться перезволоження, навіть короткочасного. Ще мінус – можливість деформації у випадку недотримання технології укладання. Ну і, звичайно, ціна цього покриття в деяких випадках «кусається» – може бути чи не вище вартості натурального паркету.
Так що думайте, порівнюйте, вибирайте.