Застосування стабілізованого моху в декоруванні житла Сучасна сфера обробки приміщень постійно збагачується новими матеріалами і способами декору. Особливою популярністю користуються натуральні види, так як в наш час велика увага приділяється питанню екологічності покриттів.

Одна з таких новинок – використання стабілізованого моху, що представляє собою звичайний природний мох, але в якому був зупинений процес життєдіяльності. При цьому використовується метод кріогенної заморозки, в процесі якої на місце выкачанной натуральної рідини в рослини проводитися закачування спеціального розчину. В результаті цієї операції мох не вмирає, але в ньому фіксуються всі процеси біологічного характеру.

В результаті такої модифікації у моху з'являються деякі додаткові властивості: але стає еластичним і яскравим, не потребуючи при цьому ні в якому особливому догляді. При цьому не втрачається його нешкідливість і екологічна чистота. Крім цього, моху можна надати додаткові відтінки, для досягнення більшої ефективності обробки. З допомогою стабілізованого моху можна декорувати як горизонтальні, так і вертикальні підстави. Але все ж, вертикальний спосіб більш прийнятний для даного матеріалу, так як його поверхня досить делікатною. Як правило, за допомогою стабілізованого моху виробляють озеленення стін. При цьому, це може як суцільне покриття, так і окремі декоруючі вставки, а також, елементи художніх панно.

Як правило, стабілізований мох наноситься на стіни двома способами:

1. Панелі. На основу з вологостійкої фанери або ДСП виготовляється поклейка моху на клей ПВА. Цей процес трохи нагадує складання пазлів, коли окремий фрагменти щільно підганяються, без просвітів і прогалин. Коли виріб висохне, його можна кріпити на шурупи або саморізи, згодом замаскувавши їх тим же мохом.

Застосування стабілізованого моху в декоруванні житла

2. Безпосередня обклеювання. При такому способі поклейка проводиться безпосередньо на підготовлену основу, з допомогою термоклея. При цьому мох здатний приховувати окремі вади стіни, головне, щоб на ній не було бруду, і вона була просякнута грунтовкою. Цей спосіб менш практичний, так як при бажанні поміняти вид оздоблення доведеться витратити багато часу, отдирая мох від стін. В цьому відношенні застосування панелей більш практично.