Декоративні пілястри та їх функції в інтер'єрі житлових будинків Як оформлювальних елементів для оздоблення інтер'єрів декоративні пілястри стали використовуватися далеко не з самого початку їх появи в архітектурі. Спочатку вони грали роль прикрашають об'єктів для оформлення фасадів будівель, але з розвитком і вдосконаленням технології їх застосування в будівництві і обробці приміщень вони отримали широку популярність і в якості основних оформлювальних елементів інтер'єрів.

Швидше за все, кожному знайомі випадки застосування таких елементів, як декоративні пілястри в особливо великих приміщеннях, типу палаців і старовинних помпезних замків, де без таких елементів ніяк не могли обійтися зодчі будь-якої епохи. Все це, звичайно ж, обумовлено їх унікальною властивістю естетичного перетворення, як зовнішньої, так і внутрішньої частини будівлі, додаючи йому розкоші і величі.

Які функції виконують пілястри в Інтер'єрі

Функціонально пілястри вельми схожі з колонами, дозволяючи приховати комунікації, несучу конструкцію, а також певні інтер'єрні дефекти в частині планування та будівництва в цілому. Якщо ж говорити про декоративних функціях цих елементів в інтер'єрі, то їх також ніхто не скасовував. Причому використовувати www.arhitek24.ru можна не тільки в рамках класичного стилю, але також дотримуючись таких напрямків, як рококо і мінімалізму. Головне, дотримуючись будь-які стилістичні канони з використанням пілястр, правильно підбирати матеріал і дизайн для їх оформлення.

Пілястри можуть стати центром всієї інтер'єрної композиції, займаючи чільне місце на стінах або предмети меблевого гарнітура. В інших випадках акцент може робитися на інших інтер'єрних деталях. При цьому пілястри, як правило, розташовуються пв кутах кімнат, а їх оформлення досить спрощено – вони можуть бути виключно білого кольору або декоруватися ліпниною, різьбленням тощо

На сьогоднішній день дані архітектурні оформлювальні елементи можуть бути задіяні в якості декору для камінів, віконних і дверних прорізів, а також стінових поверхонь. Подібні інтер'єрні аксесуари можуть бути продубльовані в якості естетичного доповнення і на меблях, включаючи шафи, комоди, тумби та інше. Досить непогано вони виглядають з повторюваним візерунком у рамки для картин і фотографій, а також на предметах освітлення, типу настінних світильників і люстр.