Види добрив для газону Гарний доглянутий газон завжди радує око, однак за таким результатом стоїть кропітка робота, найважливішою частиною якої є підтримання родючості ґрунту.

Адже, як відомо, при регулярному використанні під посів вона втрачає свої властивості, що незмінно позначається на якості зростання газонної трави. Вирішується ця проблем за рахунок регулярного добрива грунту, дає можливість поповнювати виснаження її ресурсу.

У давнину подібні заходи проводилися з використанням виключно речовин натурального походження – гною домашніх тварин і птиці, рослинного перегною. На сьогоднішній момент виробники добрив надають дуже широкий вибір в цьому відношенні, що включає матеріал мінерального, органічного і навіть синтетичного походження.

В цілому всі газонні добрива можна розділити на три великі групи:

1. Стартові. Це можуть бути мінеральні або органічні компоненти, вносимы до складу газонної грунту на стадії її скопування і висадки трави. В результаті відбувається оптимізація властивостей родючих шарів землі, що сприяє більш швидкому та інтенсивному росту газонних насаджень. У деяких випадках стартові добрива змішуються з посадковим матеріалом, що полегшує закладання газону. Дані речовини мають вигляд гранул, що містять необхідні для добрива елементи в потрібних пропорціях. В результаті їх застосування відбувається правильне формування кореневих систем газонних насаджень, а сам газон розвивається більш стабільно, зберігаючи насиченість фарб протягом всього вегетативного періоду. Споживання даних добрив відбувається поступово, та зазвичай однією закладки вистачає на 2-3 роки.

2. Сезонні. Дані добрива вносяться на стадії вегетації, з регулярною або періодичної інтенсивністю. Підбір необхідних добавок здійснюється індивідуально, залежно від особливостей того чи іншого газону, а також посаджених на ньому

Види добрив для газону
трав і рослин. Винятком виступає весняне підживлення, що складається з компонентів фосфору, калію і азоту, і здійснюється для всіх газонів. Як правило, цей набір речовин розділяють, вносячи їх серіями: «весняні» добрива містять бесхлорный азот, «літні» - фосфорно-калієві з'єднання, а «осінні» абсолютно не містять азоту і служать для підготовки газону до зими.

3. Стресові. Ці добрива нерегулярного використання застосовуються в разі несприятливої погоди. Вхідні в їх склад компоненти допомагають травам впоратися з додатковим навантаженням, а також відновити пошкоджені ділянки.