Технологія виробництва комового вапна Вапно являє собою незамінний і дуже популярний будівельний матеріал, що використовується в багатьох сферах народного господарства. В даний час вапно існує в декількох різновидах — негашене, гашене, вапняне тісто і деякі інші.

У цій статті розповідається про одному універсальному і найбільш доступному виді, яким є негашене, або комове, як вона називається в професійному середовищі, вапно.

Звідки береться негашене вапно?

Негашене вапно є натуральним матеріалом, який намагаються купувати більшість сучасних будівельних компаній, щоб не використовувати замість нього штучні дорогі аналоги. У чистому вигляді вона практично не зустрічається в природі, тому для отримання негашеного вапна використовують вихідний матеріал з подальшою його обробкою. Єдиним матеріалом у цьому випадку є вапняк, який сьогодні видобувається у відкритих кар'єрах у великій кількості. Процес обробки цього матеріалу є досить складним: вапняно-магнезіальні породи з щільною внутрішньою структурою підриваються із застосуванням вибухових речовин.

Технологія виробництва комового вапна
Технологія виробництва комового вапна

Як отримують комовую вапно?

Технологія отримання негашеного вапна складається з декількох етапів:

1. Видобута вапняна порода спочатку поставляється на обробну фабрику, яка зазвичай розташовується поблизу шахти. Вапняк піддається випалу при температурі від 1000 °C до 1200 °C. Цей процес протікає із застосуванням методу киплячого шару або на спеціальних решітках.

2. Вапняк перед вантаженням в печі піддається ретельній сортування. Це вкрай необхідно для отримання високоякісної негашеного вапна, яку можна отримати тільки з однакових за розмірами кусків вихідного матеріалу. Якщо цю операцію пропустити, то термічна обробка вапняку протікає нерівномірно: невеликі частини матеріалу пережигаются, а більш великі за розмірами залишаються всередині повністю необробленими.

3. Після високотемпературного випалу в печі вапняк може використовуватися в двох напрямках: він може піддаватися подальшій обробці з метою отримання порошкоподібної речовини або забезпечувати потреби поточного будівництва.

4. Вапняний порошок можна отримати двома методами: шляхом замішування водою або дробленням частин комового вапна. Готові порошкоподібні речовини різняться між собою за основними характеристиками і хімічним складом. Вапно, оброблена водою, перетворюється в гашене, або пушонку, як її ще часто називають, а роздроблений матеріал залишається негашеным. Обидві ці різновиди мають однакові сфери застосування, але розрізняються методами використання. Дроблення комового вапна виконується в спеціальних агрегатах, які називаються кульові вибромельницы.