Різновиди побутових поглиначів вологи Як відомо, підвищена вологість в житловому приміщенні – явище досить неприємне і навіть шкідливе. Як правило, вона сприяє розмноженню небезпечних для здоров'я грибків і цвілі, а також руйнуюче діє як на обробку приміщень, так і на предмети інтер'єру – меблі, побутові прилади, речі.

Борються з таким явищем по-різному – влаштовуються часті провітрювання, обстраивается додаткова вентиляція, виробляються заходи по вологоізоляції підстав. Ще одним варіантом оптимізації рівня вологості в будинку є застосування спеціальних пристроїв – поглиначів вологи, що дозволяють вплинути на ситуацію без значного капіталовкладення.

У спеціалізованих магазинах представлені два види цих приладів, що відрізняються за принципом роботи:

1. Електричні. За своєю будовою нагадує холодильник, також маючи випарником, компресором і гарячим теплообмінником. При цьому випарник служить для конденсації вологи, що знаходиться в повітрі. Це схоже на конденсацію вологи на вікні у зимовий сезон. Нагнітається вентилятором повітря подається на випарник, збирає на своїй поверхні вологу. Накопичена волога збирається в спеціальну ємність і виводиться за межі житла, або в систему каналізації. Після цього повітря надходить на гарячий теплообмінник, де відбувається оптимізація його температури до кімнатної, а також, остаточне очищення. Встановлений на виході гігрометр дозволяє проводити контроль вологості повітря, що виходить, встановлюючи необхідний показник. Якщо необхідно, виходить повітря може насичуватися вологою, при виявленні надмірного пересушування. Як правило, поглиначі вологи такого типу можуть обслуговувати підприємства або приватні будинки з внутрішніми басейнами.

Різновиди побутових поглиначів вологи

2. Абсорбуючі. Даний тип поглинача вологи відмінно підійде для застосування в умовах квартири. Робота пристрою побудована на властивості певних речовин абсорбувати вологість, і проводиться без використання електричних пристроїв. Повітря приміщення природним струмом проходить через прилад, а знаходиться всередині нього таблетка абсорбенту вбирає в себе надлишки вологи. Зазвичай, однієї такої таблетки вистачає, щоб обслуговувати кімнату площею 20 м2, в перебігу трьох місяців.

Як правило, обидва типи вологопоглиначів можуть бути побутового або промислового виду. Також, розрізняють стаціонарні і мобільні пристрої. Для приватного житла, природно, більше всього підійдуть побутові абсорбуючі прилади мобільного типу.