Як забезпечити захист металевої труби в землі Незважаючи на експансію пластикових виробів, металева труба ще досить часто використовується. Це пояснюється перевагою металу в його стійкості до значного тиску, механічних навантажень, температурних коливань.

Найголовнішим ворогом будь-якого металевого виробу є корозія, і в значній мірі це стосується труб, розташованих під землею.

Перебуваючи в землі, металева труба починає грати роль електрода, а вологий грунт виступає електролітом. З цієї причини труби без захисту дуже швидко піддаються іржавіння з наступним повним знищенням. Не варто також скидати з рахунків значне механічне вплив грунту, що ще більше сприяє розвитку корозії металевої поверхні. Застосування звичайних фарбувальних емалей мало допоможе, адже вони не здатні витримувати механічні пошкодження.

Щоб знайти ефективне рішення, були винайдені спеціальні бітумні еластичні речовини. До складу цих мастик відбувається змішування бітуму з полімерами, що забезпечують міцність матеріалу. Дані мастики здатні захистити як забарвлене, так і неприкрашене металеві вироби при його експлуатації в екстремальних умовах.

Ще один спосіб захисту труб – це застосування ізоляційного матеріалу геотекстилю, що представляє собою полімерне полотно з високою міцністю, здатна забезпечити надійний захист від впливу вологи. Особливістю геотекстилю є його схоронність у випадку використання підземного, де вона не піддається процесам розкладання. Ціна матеріалу досить низька.

Одним з найбільш сучасних способів захисту металевої труби в умовах підземної експлуатації – застосування холодного оцинкування. Процес може бути реалізовано досить просто, незалежно від умов. Здійснюється він за допомогою валика і

Як забезпечити захист металевої труби в землі
пензлики, в результаті чого отримане якість можна порівняти з заводським оцинкуванням із застосуванням гальванічного або гарячого способу. Процес досить дорогий, а вживана речовина має епоксидну або полістирольну основу, з додаванням мікроскопічної пилу цинку. Процедура дуже нагадує фарбування, в результаті чого утворюється міцна захисна плівка з необхідними показниками еластичності. Це дуже важливо в плані протистояння растрескиваниям, що позначається на довговічності захисту.