Дерен в ландшафтному дизайні Якщо присадибна ділянка знаходиться в межах міста, то для посадок доводиться підбирати рослини, які добре переносять загазованную і курну атмосферу. Особливо популярний в цьому відношенні дерен, що відноситься до декоративних кущів: ступеня невибагливості до ґрунтів і освітленості йому немає рівних.

Крім того, він дуже легко формується і стрижеться, не втрачає красу в будь-який сезон, включаючи зиму. Якщо сюди додати досить велику сортове розмаїття даної рослини, стає зрозумілим його велика популярність в середовищі ландшафтних дизайнерів.

Дерен володіє яскравими глянцевими пагонами, в залежності від сорту мають різні відтінки, від лимонного до бордового. Особливо це цінно в зимовий період, коли інші рослини втрачають свою листя: у цьому відношенні дерен особливо корисний для створення колірних акцентів на поворотах садових доріжок або біля вхідних дверей. Ошатна крона дерена доповнюється витягнутими листками, де загальний зелений фон збагачений плямами різних кольорів.

При вирощуванні дерена слід звернути увагу на наступні моменти:

1. Грунт. Одна з причин популярності дерну пояснюється простотою вирощування цього чагарнику, чому в чималому ступені сприяє його невибагливість до ґрунтів. Рослина здатна добре рости навіть там, де інші декоративні кущі швидко зачахают. Але якщо є можливість, краще все-таки вибрати поживний грунт проникного типу. Дуже часто можна зустріти дернові композиції на територіях міських парків або на узбіччях вулиць, де грунт досить тверда. Утримуватися при посадці дерена коштує від низинних вологих ділянок, а також кислих ґрунтів і солончаків.

2. Полив. Дерен відмінно переносить посушливі періоди, правда, молоді пагони потрібно поливати інтенсивніше. Володіючи подібними властивостями, насадження дерена особливо актуальні на ділянках, де регулярний полив не передбачено. У разі, якщо посуха тривати дуже довго, рослина не гине, однак лист стає дрібним, а забарвлення більш тьмяним.

Дерен в ландшафтному дизайні

3. Освітлення. Сорти дерена, мають строкаті листи і забарвлення, потребують більшої освітленістю, ніж зеленолисті різновиду, тому їх краще всього висаджувати на відкритих ділянках. Звичайні чагарнику дерена добре миряться і з півтінню, що і пояснює його часте застосування в якості озеленювача вулиць у районах з багатоповерховими будівлями.

4. Поєднання з іншими рослинами. Як декорування ландшафту чагарники дерну можуть використовуватися як сольно, так і в комбінаціях з іншими культурами, як листяні, так і хвойного типу. Дуже часто дерен застосовують в якості красивого фону для багаторічників і однорічників, а в зимових пейзажах – в якості яскравого акценту.