Особливості піноскла Спрямованість сучасного будівництва до максимальної економічності зведених осель провокує постійну появу нових ізоляційних матеріалів, і піноскло – один з них.

В процесі його виготовлення силікатне скло обробляється газообразователями в умовах дуже високої температури. В результаті відбувається спінення матеріалу, збільшують об'єм скла в 15 разів: структура матеріалу насичується великою кількістю закритих повітряних бульбашок. Завдяки стільниковому устрою піноскло має дуже високу міцність, що дає додаткові можливості до його застосування (зазвичай це гранульований сипучий матеріал або цільні блоки).

Серед основних переваг піноскла можна виділити наступне:

1. Довговічність. Гарантійний термін служби матеріалу перевищує сто років, так що його експлуатація буде успішно здійснюватися протягом усього періоду використання будівлі. Унікальна довговічність піноскла пояснюється його високої стійкості по відношенню до окислення, ерозії, кліматичних коливань, хімічних і біологічних впливів. Матеріал не деформується, не збігається, і не провисає під тривалими механічними навантаженнями. Так як піноскло взагалі не вбирає воду, тому сезонні процеси замерзання і розмерзання вологи йому не страшні.

2. Міцність. Відмінно протистоїть будь-яких впливів на стиск, на відміну від пінопласту будівельної вати. Завдяки цьому ніякі дії не змінюють його експлуатаційних властивостей і не вимагають застосування додаткових кріплень або армування.

3. Стабільність розміру. Коміркова структура піноскла відмінно протистоїть будь-яким усадок і змін геометричної форми під зовнішніми навантаженнями. Показник температурного розширення матеріалу приблизно дорівнює подібного показника бетону, сталі та цегляної кладки. Завдяки цьому жодної дисгармонії між утеплювачем і несучими стінами внаслідок температурних або механічних впливів не відбувається.

4. Стабільність фізичних властивостей. Завдяки своїй структурі піноскло відмінно зберігає свої первинні фізичні показники протягом тривалого терміну експлуатації. Це дає можливість максимально уникати капітальних заходів з утеплення будівлі після завершення його будівництва.

Особливості піноскла

5. Стійкість до агресивних речовин. Утеплювач з піноскла відмінно переносить будь-які хімічні і біологічні впливи (вийняток складає плавикова кислота). Цей показник особливо важливий для замкнутих ділянок будови з поганою вентиляцією: це дає можливість уникати появи грибка і цвілі. Слід зазначити також те, що піноскло не по зубах дрібним гризунам, що пояснює його високу популярність при обробці зерносховищ.

6. Пожежна безпека. Піноскло взагалі не горить, а лише плавиться: але для цього температура повітря повинна піднятися вище + 1000 градусів.