Опалення заміських будинків основні способи Про наявність власного заміського житла, в наші дні, мріють, швидше за все, практично усі міські жителі. При цьому, дуже багато, звичайно ж, бажають мати істинно повноцінний будинок, повністю придатний для комфортного проживання, а для кого-то достатньо всього лише просто дуже затишній дачі для періодичного відпочинку.

Однак у будь-якій ситуації, власний будинок – це величезна кількість турбот, пов'язаних з постійним підтриманням самої будівлі в належному стані і, природно, з забезпеченням його якісним опаленням.

Всіляких способів опалення, на даний момент, існує досить пристойну кількість. Саме тому, перш ніж приступати до підбору опалювального обладнання, дуже важливо якомога точніше ознайомитися з усіма позитивними і негативними сторонами кожної конкретної моделі.

Опалення пічне типу

Опалення заміських будинків основні способи
Даний тип опалення, по більшій частині, застосовується виключно відносно невеликих будовах, оскільки належним чином прогріти досить великий об'єкт, з допомогою лише однієї печі, буде досить важко. Ще один досить серйозний недолік подібного опалення – досить солідна вартість самого палива – дров і вугілля. Однак, тим не менш, у такого варіанту також є і свої певні плюси, адже у випадку його застосування в будинку зазвичай створюється особлива, неймовірно затишна атмосфера.


Водяне опалення

Такий спосіб опалення у домовласників сьогодні вважається найбільш популярним. Його основний принцип полягає в тому, що по всьому периметру будинку прокладається спеціальна трубопровідна система, через яку, в наслідок, буде протікати сам теплоносій – як правило, нагріта в котлі вода. Що стосується безпосередньо самого котла, то він, в подібній ситуації, може бути абсолютно будь – дров'яним, електричним і навіть газовим. Опалювальні системи даного типу відрізняються досить солідними показниками в плані ККД, проте, водночас, вони неймовірно складні в облаштуванні і є досить дорогими.

Електричне опалення

Опалення заміських будинків основні способи
Цей варіант, в плані свого виконання, на сьогоднішній день вважається найбільш простим видом опалення. Адже тут, як правило, зовсім не потрібно здійснювати прокладку труб, а також немає достатньо громіздких котлів і ризику випадкового промерзання всієї системи в зимовий період. Правда, при, здавалося б, незаперечні плюси, у електричного опалення також присутні і деякі слабкі сторони. Так, наприклад, у ряді заміських селищ взимку досить часто мають місце перебої з подачею електроенергії, а це, при наявності лише одного електричного опалення, природно, абсолютно неприйнятно.