Основні прийоми підсвічування саду Сучасний ландшафтний дизайн припускає створення ефективного декорування садових ділянок не тільки в світлий час доби, але і з настанням темряви. Досягається це за допомогою спеціальних світильників, при розміщенні яких можуть застосовуватися різні прийоми.

Та й самі садові світильники мають деяку різноманітність, що дозволяє досягти необхідних світлових ефектів.

Основними світловими ефектами, застосовуваними при декоруванні саду, є:

1. Заливаюче освітлення. Дозволяє створити рівномірність у світловий середовищі, що обумовлює їх застосування там, де спостерігається скупчення людей. Це можуть бути паркувальні місця, різні майданчики ігрового і спортивного типу і т. п. Заливаюче освітлення створює ілюзію зменшення простору, тому невеликі ділянки таким чином не висвітлюють. Висота монтажу світильників у цьому типі підсвічування може змінюватись в межах 2-8 метрів: дуже важливо не допускати сліпучого спрямованого світла, віддаючи перевагу рефракторам або матовим плафонів.

2. Фронтальна підсвічування. Являє собою спрямоване освітлення лицьовій частині об'єкта, наблюдающее рівномірність в підсвічуванні всіх його елементів. Це дозволяє максимально приховати наявність тіні, що створює ефект площині і перевантаженості освітлюваного об'єкта або простору.

3. Зверху. Дана підсвічування імітує природне освітлення, однак робить це дуже інтенсивно. Найчастіше потрапляє в зону дії та частина поверхні землі, що веде до збереження балансу світло/темрява на прилеглих територіях.

4. Знизу. Застосовується на тих об'єктах, які саме в такому разі виглядають більш ефектно і яскраво. Такий прийом дозволяє вивести на загальний огляду ті деталі, які при денному освітленні практично непомітні. Особливо красиво виглядають у цьому відношенні окремі сорти декоративних дерев і чагарників.

Основні прийоми підсвічування саду

5. Контур. Такий тип підсвічування передбачає виведення на перший план контурного обрис освітлюваного об'єкта. Зазвичай для цих цілей використовується спрямований світло з задньої і нижньої частини, що дозволяє відсунути колір і фактуру об'єкта на задній план. Як правило, таким способом декоруються рослини або садові елементи хитромудрих форм: дуже важливо при цьому максимально приховати джерела світла.

6. По дотичній. Різновидом бічного освітлення є напрямок світла по дотичній, що дає можливість отримати світлотінь хорошою виразності. Чергування темних і світлих ділянок на освітлюваному об'єкті створює ефект глибини і протяжності. Дуже часто таким чином висвітлюють пострижений газон або живопліт, рослинні композиції витягнутої конфігурації, групи хвойних рослин.