Основні правила вибору шуруповерта З його допомогою можна швидко і надійно закрутити саморізи і шурупи. І не потрібно витрачати свій час і сили на викрутку, намагаючись вкрутити саморіз своїми силами по-старому.

При виборі шуруповерта, потрібно звернути увагу на такі основні параметри: є сила крутного моменту і частота обертання. Приміром, крутний момент в інструментах, які використовуються в побуті, може бути дорівнює 10-15 Нм і цього цілком достатньо.

Але якщо треба вкручувати шурупи в тверді матеріали типу бетону, каменю, то такого крутного моменту буде недостатньо. У цьому випадку застосовуються шуруповерти з високим крутним моментом. Приміром, в професійних моделях інструменту він може досягати 130 Нм.

Від характеру виконуваних робіт буде залежати вибір частоти обертання. І якщо щоб закрутити саморіз в дерев'яну поверхню достатньо швидкості до 500 об/хв, то для того що б просвердлити ту ж поверхню знадобиться вже швидкість в 1200-1300 об/хв.

Електроживлення шуруповерта залежить або від електричної мережі або від акумуляторів. Експерти рекомендують купувати для побутових потреб шуруповерти з акумуляторами, так як харчування від мережі різко обмежує площу застосування довжиною проводу інструменту.

На шуруповерти виробники встановлюють нікель-кадмієві, нікель-металогідридні, літій-іонні акумулятори. В побутових моделях шурупокрутів стоять зазвичай нікель-кадмієві акумулятори. Вони переносять близько 1000 зарядок, після їх потрібно змінювати. Але у нікель-кадмієвих є одна особливість.

Якщо їх поставити на зарядку з не до кінця розрядженим акумулятором, то наступного разу вона закінчить роботу на цьому рівні зарядки, так як ці батареї володіють ефектом пам'яті. Отже працювати з ними потрібно до повної розрядки. Літій-іонні батареї більш кращі в цьому плані, але їх недолік – це те, що вони погано працюють у холодну пору.

Але якою б акумулятор не стояв на вибраній вами моделі, він надасть мобільність і безпека при роботі з шуруповертом.