Улюблені інструменти моєї бригади Я працюю електромонтажником з 1995 року, основний профіль моєї бригади - реконструкція старих електромереж. В основному цю роботу ми виконуємо системами DKC-Octopus і DKC-Iboco.

У монтажі використовуємо www.postroil.com, що купується на власні гроші, тому питання про його ціною і надійності стоїть дуже гостро. Перепробували практично всі вітчизняні і імпортні марки, представлені на нашому тольяттінському ринку. Але з 1998 року основна «трійка» у нас незмінно від фірми Kress.

Перша і основна «робоча конячка» електромонтажника - www.postroil.com. У мене це Kress 600 PSE. Машина в своєму ціновому діапазоні вбиває на смерть практично всіх конкурентів.

Основні її переваги:

#10004; легка вага (особливо відчувається після цілого дня роботи під стелею або на будівельних лісах);

#10004; вертикальна компоновка (після неї класична горизонтальна здається дуже незручною);

#10004;можливість контролювати напрямок вихлопу вентиляції (можна пристосуватися і працювати ну якщо не в смокінгу, то хоча б без окулярів і респіратора).

Інші деталі, такі, як додатковий патрон, гніздо для біт і знімний кабель, враження не справили. Ці опції будинку, може бути, і знадобляться, але у нас на роботі ми особливо ними не перейнялися. Перфоратор в основному використовуємо для свердління дірок 6 і 8 мм, дуже рідко доводиться проходити капітальну цегляну стіну буром на 16 мм. Ніколи не працювали в режимі чистого удару і реверсу - легкі довбальні роботи виконуються на ура звичайної кувалдою і зубилом з протектором. А реверс - чисто «дрельная» функція, ми застосовуємо для цієї мети акумуляторний шуруповерт.

В такому режимі перфоратор працює без серйозного ТО і заміни щіток трохи більше півтора років. Для щоденної експлуатації це дуже і дуже хороший результат. Зазвичай після закінчення цього терміну ми відразу купуємо новий інструмент, а старий перфоратор забираємо додому. Між іншим, після того, як над ним поворожать в сервісі, вдома він подужає ще пару ремонтів. У всякому разі, ніхто з бригади не скаржився.

Тепер про недолік даної моделі. Мова про валізі, в який можна покласти перфоратор, не виймаючи кабель з роз'єму. Особливих проблем у цьому немає, але, коли втомлений збираєшся додому, ця операція трохи дратує.

Також ми купували кіловатний перфоратор фірми www.postroil.com (не пам'ятаю його назви), але машина не нашого класу. Важкуватий і перевантажений непотрібними нам функціями (двошвидкісний редуктор), які тільки здорожують інструмент. Такі перфоратори, я вважаю, орієнтовані на домашнє застосування, де потрібно більше універсальності.

Другий і не менш важливий інструмент - це акумуляторний шуруповерт. Натомість Metabo я придбав практично найпростіший - Kress MAX 132. І вже другий рік я анітрохи не шкодую про покупку, хоча в комплекті йде всього один акумулятор. Від Metabo залишилося зарядний пристрій на 25 хвилин, яке після виготовлення з'єднувального шнура з товстого мідного дроту і затискачів типу «крокодил» чудово заряджає акумулятор, незважаючи на його нестандартну напругу.

Взагалі я можу порекомендувати не купувати дуже потужні шуруповерти, все одно чудес від www.postroil.com не дочекаєшся, ціна ж зростає непропорційно. А з основною роботою, типу саморіз 3,5 мм в профіль або дерево, або в залізо на 8 мм просвердлити дірочку - тут і Metabo BST 9.6, і Kress, і будь-шуруповерт від більш або менш пристойного виробника окупить себе на 100%.

Третій і самий довгоживучий (в силу свого епізодичного використання) інструмент - УШМ Kress Ws 6390 E, яку я виконую роботу по відрізку монтажної перфорації і зачистці іржі і задирок. Так що потужності 900 Вт вистачає з надлишком.

Дуже зручна рукоятка - незрозуміло, чому інші виробники не переймуть цю ідею. З нею можна підлізти в будь-якому положенні в будь-яке місце. Дуже напружує відсутність швидкозажимний гайки - після кнопкою фіксації шпинделя, потягнувши за край диска, все спокійно відвертається.
Кільцевий вимикач по зручності нарікань не викликає, але як-то ненадійний - розбалакався через рік.

Регулятор оборотів дуже корисний, коли працюєш чашечной дротяною щіткою. Оптимальні обороти для щітки 80 мм - передостання позиція регулятора, так як на більш низьких значеннях чомусь відразу відчувається брак потужності. Займався вдома поліруванням нержавійки - машинка для цього не підходить, підгорає повсть з полірувальною пастою.

Так що про придбання інструменту Kress я анітрохи не шкодую. Цілком доступні ціни при гідній якості. Тим більше з сервісом в Тольятті стає все краще і краще, а отже, потенційних проблем, пов'язаних з ремонтом (якщо потрібно), буде менше.