Бітум найдавніший будматеріал Бітуми відносяться до гідрофобним мат-лам. Іншими словами, бітум просто неможливо розтопити у воді. І все ж, бітуми з легкістю розчиняються у бензолі, сірковуглеці, ацетоні, паливі, скипидарі та інших розчинниках органічного типу.

Пористість у бітуму практично ніяка, тому цей матеріал відноситься до водонепроникним, морозостійким, дана риса бітуму і зумовила його фактичне застосування в водоізоляції, також у будівництві.

Різновиди

Бітумні матеріали ділять на декілька типів за способом їх отримання:

Природні бітуми – речовини твердообразные, які складаються з трудомістких сумішей вуглеводнів, а ще їх неметалевих похідних. Така різновид бітумів виготовляється засобом природного процесу окислення полімеризації нафти, тому часто зустрічається в місцях природних нафтових родовищ.

Бітум найдавніший будматеріал
Бітум найдавніший будматеріал

Пористі гірські породи, які просочені бітумом, вважаються 2-ой бітумної різновидом – асфальтові породи.

Бітуми нафтові – набувають у процесі переробки сировини нафти. Від того, які технології виробничого типу застосовуються, прийнято виділяти бітуми нафтові наступних підвидів: окислені, залишкові, і крекинговые.

Головна сировина для придбання бітумів нафтових – це гудрон, який є залишковою масою згодом втілення відгону фракцій мазуту масляного типу. Цей матеріал (гудрон) широко застосовується як дієвий зв'язуючу речовину при укладанні асфальтових покриттів.

До ключовим перевагою бітумів слід віднести спочатку його неповторну здатність істотно розтягуватися і володіти різним ступенем м'якості при дії різних температур. Крім усього іншого, бітум вважається багатоцільовим органічним препаратом практично позбавленим аромату і різко растворяющимся в рідинах органічного типу.

Властивості бітуму

Бітум найдавніший будматеріал
Так, атмосферостійкість, гідрофобність, також висока деформативність вважаються такими відмітними рисами, які роблять бітуми головною сировиною промислового виробництва покрівельних, протикорозійних і водоізоляційний матеріалів.

Водостійкість, також чудові електроізоляційні характеристики – чергова вагома специфіка бітумів. Не можна крім іншого не відзначити, що завдяки найвищій хім. стійкості бітумних матеріалів до дії агресивних препаратів, даний вид будівельного сировини надзвичайно широко вживається у виробництві якісних цементних бетонів, та ще металів та інших передових будівельних матеріалів, що піддаються окисленню в кисневій середовищі.