Монтаж пінофол Застосування утеплювачів під час будівництва або обробки приміщень сприяє як створення комфортних умов для проживання, так і до значної економії енергоносіїв.

Пенофол – один з таких утеплювачів, при чому він не просто не пропускає тепло назовні або всередину: завдяки особливостям будови цей матеріал відображає енергію від своєї поверхні, не нагріваючись при цьому.

Монтаж пінофол всередині жител не представляє особливої складності, і здійснюється в такій послідовності операцій:

1. На утеплюваної підставі споруджується каркас з рейок товщиною 15-20 мм, для забезпечення необхідного вентиляційного зазору. Рейки розташовуються горизонтально, на відстані 60 см один від одного (цей розмір є найбільш оптимальним для пінофол, ширина якого складає 120 см).

2. Монтаж утеплювача здійснюється таким чином, щоб ламінована фольгою сторона дивилася всередину житла, з розташуванням смуг країв посередині кріпильних рейок. Окремі листи укладаються стик в стик, а фіксація здійснюється будівельним степлером, або дрібними цвяхами. Пенофол дуже легко ріжеться за допомогою звичайного гострого ножа, головне точно виміряти довжину смуг, розкручувати рулони і проводити розкрій. У місцях стикування поверх матеріалу проклеюється скотч з метою герметизації.

3. Після того, як все ізольоване основа покрита пінофолом, здійснюється повторна оббивка рейками, поверх внутрішнього каркаса. Це служить надійною фіксацією для утеплювача, а також каркасом для фінішної обробки гіпсокартоном чи вагонкою.

При утепленні фасадів послідовність робіт практично та ж, однак попередньому очищенню і грунтування основи приділяється більш пильну увагу. Також зовнішні стіни в обов'язковому порядку необхідно обробити антисептиком, особливо це стосується ділянок найбільшого промерзання (кути, місця примикання до землі).

Монтаж пінофол

Пенофол також нерідко використовують в якості підкладки перед постилкой ламінату, паркету або лінолеуму, при цьому алюмінієвий екран має дивитися вгору. По суті, це може замінити укладання цементної стяжки з метою утеплення. Особливо гарний пенофол при укладанні «теплих підлог», завдяки своїй здатності відображати теплову енергію

Застосовуючи пенофол, слід врахувати ряд важливих рекомендацій. Алюміній добре проводить електрику, тому вся проводка перед укладанням утеплювача повинна бути добре заізольована. Також необхідно продумати систему виведення вологи з площі заизолированного підстави, адже пенофол взагалі не пропускає вологу. Це найчастіше досягається наявністю зазорів у 15-20 мм по краях утеплювача. Для проклеювання стиків і місць випадкових пошкоджень краще всього застосовувати алюмінієву плівку, що, зважаючи на велику схожість технічних характеристик матеріалів.