Для чого використовуються мікротурбіни Мікротурбіни – потужне і компактне обладнання, розроблене для автономного енерго - та теплозбереження. Згадані пристрої поєднують в собі прекрасні технічні і експлуатаційні характеристики.

Ретельна проробка кожного вузла і відмінні споживчі властивості дозволяють віднести турбіни до окремого виду обладнання, що генерує електроенергію. Практика показує, що вони відповідають усім потребам сучасної енергетики.

Багатьом споживачам вартість мікротурбін здається занадто високою. Але ці агрегати повністю окупаються за 2-3 роки роботи, оскільки не вимагають значних експлуатаційних витрат. Микротурбинный двигун має лише одну рухому деталь – вал з розташованої на ньому турбіною, електричним генератором і компресором. Різні механічні приводи і редуктори в установці відсутні, що істотно підвищує простоту її обслуговування, надійність і довговічність роботи.

Необхідно згадати, що мікротурбіни обладнані повітряними підшипниками, що надійно утримують вал і забезпечують йому високу швидкість обертання. Під час роботи не виникає тертя і вібрацій, отже, ймовірність поломки агрегату зводиться до мінімуму. Генератор охолоджується потоками повітря, завдяки чому відпадає необхідність встановлення рідинної системи охолодження.

Всі сучасні мікротурбіни працюють не тільки на нафті, газі і дизельному паливі, але і на низькокалорійних, а також высокозернистых газах. Подібна універсальність істотно розширює сферу застосування пристроїв і є показником їх економічності. Турбіни оснащені системою теплової регенерації, що дозволяє використовувати вивільняється конструкцією тепло для обігріву приміщень та нагріву води. Якщо ж встановити абсорбційний холодильник, мікротурбіни можна буде застосовувати і для кондиціювання повітря.

Мікротурбінні електростанції функціонують в автоматичному режимі, який не вимагає регулярного втручання і контролю з боку обслуговуючого персоналу. Для більшої зручності турбіни обладнані автоматизованою системою управління, що дозволяє віддалено стежити за параметрами роботи агрегату.

Безсумнівним плюсом мікротурбін є і їх висока екологічність. Невисокі робочі температури не дозволяють пристрою забруднювати навколишнє середовище отруйними викидами. Застосування турбін в нашій країні лише оббирає обертів. З кожним роком дані альтернативні джерела електроенергії вдосконалюються і обладнуються різними компонентами, які спрощують їх експлуатацію.