Кілька порад з облаштування каміна Камін — це не просто швидкий обігрів будинку, але також ще і естетика. Адже це так здорово морозним зимовим ввечері зібратися біля відкритого вогню, де потріскують дрова.

Кладка каміна яку до речі можна замовити тут http://stone-mart.com.ua/kaminy-iz-granita-i-mramora/ дуже цікава справа, а також дуже відповідальна і трудомістка. Щоб надалі камін радував, потрібно правильно все зробити, адже від цього залежить міцність і якість.

Перед початком кладки потрібно не забути обробити стінку азбестом, щоб уникнути займання. Спочатку потрібно вибрати цегла. Для зовнішньої кладки вибирають червона цегла, він повинен бути рівна, без тріщин і сколів. Внутрішня частина, безпосередньо сама топка, викладається вогнетривкою цеглою, який згодом переходить в одне ціле завдяки спеціальному розчину. Розчин робиться з певними частками різних складових. Справа в тому, що розчин готується в два етапи, спочатку замішується цемент з пеком з розрахунку 1:8, причому вісім-це пісок, потім у нього додають глина, все ретельно перемішується до однорідного стану і починається сама кладка.

Кладка починається з підгонки кожного цегли, для цього спочатку просто викладають ряд цегли без розчину, потім починають кладку з розчином. Цеглу перед укладанням потрібно рясно промивають водою, можна прямо після підгонки скласти їх в ємність з водою, нехай полежать пару секунд або достатньо просто обприскати водою. Накладати розчин потрібно не перебарщивая, після того, як цегла покладена на розчин, підігнаний, надлишки які вилізуть по краях потрібно прибирати. Шов повинен бути рівним, не слід робити шов занадто товстим. Кладка йде тільки повністю всім поруч, тобто якщо почали класти ряд, один на одного відразу не кладемо, йдемо повністю до кінця. Завжди кладка починається з кута, потрібно стежити, щоб шви були повністю заповнені.

Якщо в кладці передбачено встановити металеві деталі, такі як, ґрати або дверцята, потрібно не забувати, що при нагріванні метал розширюється, тому установка робиться з зазорами, щоб надалі не розвалилася вся кладка. Звичайно, буде краще, якщо уникнути вставок з металу, тоді камін буде міцніше.

Що стосується зовнішнього облицювання, то це на смак і колір, як говориться. В цілому дуже красиво виглядає оздоблення з каменю або малахіту, а також будуть виглядати екстравагантно ковані вироби з металу в поєднанні зі скульптурами. Можна зробити облицювання з мозаїки, дерева або просто штукатурки. При топці каміна щоб уникнути спалахів слід використовувати спеціальний захисний екран. Яку обробку б ви не вибрали, не забувайте, що для облицювання також необхідний жароміцний розчин або клей.

В цілому як буде виглядати камін залежить тільки від переваг кожного індивідуально. Головне-це правильна кладка, якщо все зроблено правильно, тоді камін буде радувати довгі роки.