Поради щодо оформлення ділянки з проблемною формою Розвиток ландшафтного дизайну дало можливість підходить до оформлення свого присадибної ділянки більш вдумливо і поетапно. Дуже добре, коли у володіння дістався рівна ділянка з зручною квадратної або прямокутної формою: однак таке щастя випадає не завжди, і часто доводиться мати справу з тим, що є.

Найбільш проблемним в плані оформлення є ділянки з вузькою і довгою формою, при оформленні яких рекомендується застосовувати такі дизайнерські прийоми:

1. Відмова від прямих ліній. Оформляючи йдуть углиб газони, квітники доріжки та інші садові елементи, не потрібно робити їх прямими, що ще більше підкреслить витягнутість ділянки. Найкраще взяти на озброєння звивисту конфігурацію: у цьому відношенні дуже красиво виглядають хвилеподібні квітники, у яких окремі фрагменти приховані від візуального перегляду. Це ж стосується згинається доріжки, має криті повороти. Подібні прийоми дозволяють значно покращити ситуацію, створюючи ілюзію більшої пропорційності ділянки.

2. Зони. Виправити коридорообразность ділянки допоможе поперечний зонування ділянки, з використанням різнотипних покриттів на кожній з них. Дуже красиво виглядає чергування каменю і трави, з використанням пергол, арок і ширм в якості перегородок. Ці прийоми візуально розширюють простір.

Поради щодо оформлення ділянки з проблемною формою

3. Підбір рослин. Дуже важливо правильно застосовувати декоративні рослини на подібному ділянці, висаджуючи найбільші з них подалі, біля протилежної стіни саду. Більш дрібні розміщуються у напрямку до дому, при цьому чим дрібніше рослина, тим ближче до дому воно висаджується. Такий прийом дозволяє домогтися оптичного стиснення відстані, з наближенням кордонів. Той же ефект досягається при розташуванні на передньому плані мелколістних рослин, а на задньому – крупнолистних. Для оформлення заднього предпочитаются дерева, що мають опуклі і пишні форми.

4. Колір. Як відомо, предмети, що мають холодну забарвлення, здаються візуально далі, а предмети з теплою забарвленням – ближче, ніж це є фактом. Цей ефект дуже добре підійде в нашому випадку: на задній план краще розташувати рослини і елементи в теплих тонах (жовтому, червоному, коричневому), а на передній – у холодних.