Принципи правильної аерації газону Для повноцінного функціонування живого газону необхідно не тільки правильно закласти і засіяти його, але і строго дотримуватися всі необхідні заходи щодо регулярного догляду.

Одне з таких необхідних дій – аерація грунту, що призводить до значного підвищенню її родючості.

Як відомо, для нормального росту і життєдіяльності культурних рослин потрібен кисень – саме він забезпечує процес окислення мінеральних речовин і розкладання органічних. В цілях збагачення грунту киснем і проводяться заходи по дренажу, сприяють також виведення вуглекислоти. Особливо потребують провітрюванні газони, де земля ущільнилася в процесі проростання трави і появи надлишкової вологи. Якщо грунт злежується, це стає перешкодою для повноцінного росту і розвитку кореневих систем газонних насаджень.

Процедура аерації зводиться в пророблення в ґрунті газону отворів, відразу заповнених повітрям. Щоб визначити, чи потрібна цій ділянці ця процедура, потрібно заміряти глибину кореневищ засіяної трави: якщо вона менше, ніж 5 см, то її краще не відкладати. Що стосується часу проведення, то це залежить від виду застосовуваної трави: проміжок часу з її бурхливим зростанням і є найбільш сприятливим у цьому відношенні. Якщо ж провести аерацію під час посухи або інший несприятливий для рослинності момент, це може викликати у них серйозний шок.

Як правило, провітрювання газону влаштовується один раз в сезон, проте існує ряд причин, що призводять до позапланових аэрациям: посуха або навпаки, надмірні дощі. Також цьому може сприяти витоптування газону.

Що стосується інструментів для проведення аерації, то вони бувають двох типів:

1. Ручні. Самий елементарний приклад – вила та граблі. Саме для аерації виготовляються спеціальні граблі, оснащені тонкими пластинами, горизонтально підрізаними грунт: ними також зручно вичісувати висохлі трави. Також можуть застосовуватися спеціальні землеступы, оснащені шипами для вертикального проколювання землі: надівши їх на будь-яку взуття, можна відправитися в корисну прогулянку по газону. Існують також ручні механізми для більш обширних ділянок – двоколісний аератор,

Принципи правильної аерації газону
проколює землю за допомогою довгих зубців. Шип заходить у землю на глибину до 8 см, заодно і викопуючи її. Також це можуть бути пристосування, що нагадують граблі з роликами.

2. З двигуном. Це може бути електричний або бензиновий привід, який представляє собою барабан, на якому розміщені сталеві зуби. Крім проколювання грунту, подібні агрегати паралельно прибирають газон від сухої трави, листя і моху. Пристосування на бензині зазвичай більш потужні, і служать для догляду за газонами значних площ.