Водостоки. Пристрій і установка Система водостоку позбавляє власників будинку від маси неприємних моментів під час дощу. Щоб потік води був спрямований і організований, вимагається septikvdome.ru.

Пристрій водостічної системи

Водостічна система буває двох видів: з металу або пластику – по матеріалу; зовнішньої або внутрішньої – з розміщення.

Влаштовується по периметру даху з такого набору деталей:

 • Водостічні жолоби. Їх кількість розраховується, виходячи з розмірів будинку;

 • З'єднувачі жолобів;

 • Воронки і заглушки до них;

 • Кутові елементи;

 • Коліна з різними кутами повороту (для кожного будови свій набір);

 • З'єднувальні муфти;

 • Хомути;

 • Наконечники;

 • Кронштейни;

 • Подовжувачі.
 • Зовнішня система простіша по влаштуванню і збирається вже за готовим будовою. У разі виходу з ладу окремих елементів, їх можна замінити без додаткових зусиль. Крім того, зовнішня система є універсальною і підходить для дахів будь-якої складності архітектурного виконання. Внутрішня система влаштовується на плоских покрівлях.

  Основний елемент, який бере воду – жолоб. Їх кількість і розмір залежать від навантаження, кількості опадів, які надходять в систему. Закономірність: чим більше площа даху, тим більше надходить потік. Відповідно, і розміри елементів конструкції крупніше.

  Монтаж системи водостоку

  Від того, наскільки правильно змонтована система, залежить комфорт мешканців та тривалість служби окремих частин житла і всієї будови в цілому. Зайва волога, регулярно подпитывающая частини будівлі, сприяє появі грибків, цвілі, що поступово призведе до руйнування стін або даху. Тому так важливо запобігти потраплянню і застою води, зовні і всередині будинку.

  Монтаж системи має декілька етапів робіт:

 • Підготовчі (проектні, розрахункові);

 • Доставка необхідних конструктивних елементів;

 • Монтаж.
 • При будь-якому розташуванні водостоку необхідний проект. При внутрішньому – монтаж відбувається одночасно з будівництвом будинку, при зовнішньому – по готовому будинку. Спочатку виконується проект, де прораховується необхідну кількість деталей, вузлових частин, труб і приймають колодязів.

  Після того, як все було прораховано, придбано й доставлено, слід приступати до монтажу. Спочатку по периметру будинку монтуються кронштейни з розрахунку 2 – 3 штуки на 1 жолоб. На встановлених кріпленнях фіксуються жолоба. Вони повинні мати кут нахилу не менше 2#8304;, інакше вода буде накопичуватися і переливатися через край жолоби, а не вступати в зливову каналізацію.

  Вода не повинна зливатися в кутових місцях на землю. Для цього встановлюються воронки. З усього периметра потоки спрямовуються до них. Тому дуже важливо прорахувати навантаження, яка буде припадати на воронки. В залежності від розрахунків, по периметру встановлюються прийомні вузли. В середньому, за технологією кожні 8 метрів системи повинні мати зливну трубу.

  Особливості складання водостоку

  При складанні водостічної системи потрібно враховувати деякі правила. Наприклад, жолоб повинен своєю центральною частиною знаходитися навпроти краю даху. При цьому від стіни вони повинні знаходитися на відстані мінімум 5 см, щоб уникнути постійного зволоження і, як наслідок, утворення цвілі.

  Зливні труби встановлюються під лійками. Нижній край труби може розташовуватися над поверхнею землі на висоті від 15 до 30 см Під зливом потрібно влаштовувати приймальний колодязь, який є частиною зливової каналізації.

  В процесі експлуатації водостоку, необхідно стежити за збереженням окремих елементів, найбільш схильних до навантажень і системи повністю. При необхідності замінювати на нові. Також потрібно регулярно очищати відкриті частини від потрапляння сміття, листя восени.

  Ретельний своєчасний догляд і якісний монтаж – запорука успішної тривалої експлуатації всієї системи водостоку.

  Джерело septikvdome.ru.