Як правильно класти лінолеум Лінолеум вже не відноситься до нового оздоблювального матеріалу для підлоги так як його вже почали використовувати в 19 столітті. Але навіть незважаючи на те що зараз придумали велика кількість інших оздоблювальних матеріалів, лінолеум не поступається їм у своїй поширеності.

І це не дивно адже такий оздоблювальний будівельний матеріал має безліч плюсів, які навіть у багато разів перевершують нові будматеріали. Головна перевага лінолеуму це його довговічність, невисока ціна та порівняно нескладний процес настилу, з яким впоратися кожна людина. Ця стаття зможе допомогти тим, хто не знає як правильно класти лінолеум на поверхню підлоги.

Інструкція

Перед початком будь-яких будівельних робіт спочатку необхідно буде визначитися з тим, який саме лінолеум необхідний для того або іншого приміщення. За своїм позитивним характеристикам даний обробний матеріал володіє міцними, еластичними і довговічними якостями. Він добре стійкий до вологи, жиру і кислоти. Саме тому його можна стелити в такому приміщенні ванна або кухня.

Якщо знати всі особливості і призначення даного обробного матеріалу для підлоги, то з укладанням не повинно виникнути жодних проблем. На думку фахівців, укладання лінолеуму на поверхню підлоги поділяється на кілька етапів.

Для початку потрібно буде ретельно підготувати підлогу і сам обробний матеріал. Пам'ятайте, що сам процес укладання лінолеуму повинен відбуватися тільки тоді, коли всі будівельні роботи вже закінчені. Наприклад, оброблений стелю і стіни обклеєні шпалерами.

Як правильно класти лінолеум
Попередня підготовка підлоги полягає в очищення, миття і прибирання всього зайвого з поверхні. Також дуже важливо заздалегідь підготувати лінолеум до укладання. Тобто спочатку він повинен буде адаптувати до того мікроклімату що знаходиться в будинку. Зазвичай для цього потрібно близько 2-3 днів. Потім слід просто розгорнути рулон і акуратно покласти на підлогу і почекати ще 1 день. Така дія необхідно для того, що на поверхні лінолеуму розглядалися всі хвилі і нерівності.

Укладання лінолеуму відбувається на чисту і суху поверхню. Як тільки всі вищеописані дії виконані, то лінолеум повністю готовий до настилу. Для невеликого приміщення зазвичай вистачає цілісного шматка оздоблювального матеріалу. А ось для великого швидше за все будуть використовувати кілька шматків лінолеуму. Стики краще всього склеювати молярним скотчем.

Щоб обробити підлоги лінолеумом його потрібно буде взяти і розстелити так як він повинен буде лежати. Потім з одного боку треба буде його підняти, нанести на поверхню підлоги спеціальний клей і гарненько приклеїти лінолеум. Потім те ж саме потрібно буде виконати і з іншого боку. Стики між стіною і лінолеум потрібно буде на завершення закріпити спеціальними плінтусами за допомогою саморізів.