Стрічковий фундамент і його особливості Підготовчі роботи. Як правильно зробити розмітку, провести земляні роботи та заходи по армуванню і влаштуванню опалубки.

Ця публікація допоможе більш детально розглянути основні моменти щодо зведення стрічкового фундаменту.

Як показує практика, найкращий час року для монтажу – весна. Це пора коли вже встановилася тепла погода, зійшов сніг, відбулося відтавання грунту.

Основні етапи підготовчих робіт:

1. Визначаємо межі ділянки тимчасовою огорожею.

2. Облаштовуємо підрізні шляху. Хороший і недорогий варіант – відсипка дороги щебенем.

3. Очищаємо ділянку від дерев, пнів, кущів. В зоні безпосередньої будівництва знімають шар родючого грунту.

4. Проводиться вертикальне планування (підсипають можливі вибоїни і зрізають височини). Якщо існує ймовірність близького розташування грунтових вод, облаштовують тимчасовий водовідведення.

5. Обов'язково проводять тимчасові комунікації (світло, вода), а також облаштовують побут для робочої бригади.

Як правильно провести розмітку ділянки під фундамент?

Всі існуючі кордони і відстані вказані у відповідних нормативних документах СП 30-102-99. Вивчивши їх, можна приступати до розмітки фундаменту. Найважче – це перенести проект будинку на місцевість. На допомогу прийде лазерний будівник. Основою будинку будь-якої конфігурації є прямокутник, і якщо потрібно за планом, то вже від його сторін проводяться додаткові побудови. Всі контури фіксуються шнурами, натягнутими на кілочки. Потім за допомогою нівеліра визначають перепади висот під будинком і позначають глибину траншеї в різних ділянках фундаменту. Перед тим, як почати копати грунт, весь контур на землі посипають піском.

Стрічковий фундамент і його особливості
Стрічковий фундамент і його особливості

Основні етапи проведення земляних робіт

Чорнові роботи. Якщо передбачається зведення неглибокого стрічкового фундаменту, то роботи простіше проводити вручну. Якщо ж проект будинку передбачає заглиблений стрічковий фундамент, всі земляні роботи проводяться за допомогою спецтехніки і замовити їх можна tpm-group.ru.

Ще раз, ретельно перевіривши всі виміри, проводять зачистку недоборів. Слід знати, проміри глибини слід проводити кожні 50 см і пам'ятати, що близько 15 см буде займати піщана подушка під дном фундаменту такої конструкції.

Для монтажу його буде необхідна міцна опалубка. Для її монтажу підходить будь-який матеріал, який не надає хімічного впливу на бетон. Всі норми щодо зведення опалубки можна переглянути в нормативних документах і будівельних стандартах.

Сам по собі бетон не витримує скручивающих або розтягуючих навантажень. Для посилення бетонної основи застосовую армування фундаменту. Для цього використовується арматура класу А3, яка є найбільш стійкою до різних навантажень руйнувань. Діаметр перетину прутів різний і залежить від маси майбутньої будови.

Якщо будинок імовірно важить менше 50 тонн, діаметр арматури становить 10 мм, для більш важких споруд краще застосовувати прути діаметром 15 мм Чіткі вказівки по розташуванню арматури в бетоні представлені в документах СП 52-101-2003.