Як знайти підходяще місце для колодязя на дачній ділянці
Рішення про спорудження колодязя на дачній ділянці приймається навіть у тому випадку, якщо є центральне водопостачання. Справа в тому, що ніяка вода з трубопроводу не замінить за своїми якостями воду з колодязя: вона найбільш підійде для поливання городів, квітників та клумб, не кажучи вже про її смакових якостях.

До того ж, мати повністю автономний джерело води вигідно як у фінансовому, так і практичному плані – воду можна буде використовувати безкоштовно і в необмеженій кількості, не залежачи від потенційно можливих поломок трубопроводів.

Перед тим, як почати копати колодязь, дуже важливо правильно вибрати місце для цього, адже головним критерієм у цьому плані не завжди є просто зручне місце з точки зору розташування господарських об'єктів. Як правило, при цьому керуються наступними міркуваннями:

1. Колодязь повинен розташовуватися подалі від потенційно можливих джерел забруднення ґрунтових вод. До них можна віднести туалети, вигрібні ями, місця утримання тварин, сміттєзвалища, місця пролягання каналізаційних каналів, зберігання хімічних речовин. Як кажуть фахівці, колодязна яма повинна бути віддалена від таких об'єктів мінімум на 50 метрів. Ще одне невдале місце розташування колодязя – схили ярів, балок, прибережні ділянки: вода в таких місцях дуже низької якості, і підійде хіба що для технічних цілей.

2. Найбільш оптимальні терміни для риття колодязя – час найбільш низького рівня грунтових вод. Це дозволяє уникнути сезонного пересихання у колодязної шахті. Кінець літа і початок осені – найбільш відповідні періоди.

Як знайти підходяще місце для колодязя на дачній ділянці
3. Вибравши оптимальне місце, потрібно провести геологічну розвідку, щоб зрозуміти типи залягають ґрунтів і необхідну глибину шахти. Як відомо, підземні води поділяються на поверхневі, ґрунтові і артезіанські. Поверхневий тип води перебувати на невеликій глибині і часто досить забруднений. Також така вода може періодично зникати, адже основне джерело її поповнення – атмосферні опади. Найбільш оптимальним варіантом для дачної ділянки є криниця з ґрунтовою водою, яка не пересихає, і відрізняється високими показниками смакових якостей. До того ж, на неї не тиснуть пласти землі в такій мірі, як на артезіанську воду, і вона не буде виходити на поверхню, залишаючись на рівні водоносного шару.

Якщо поверхневі розрахунку за вибором місця можна робити і самостійно, то геологічну розвідку краще доручити фахівцеві. Краще всього, якщо це буде хтось з місцевих жителів, який має досвід в облаштуванні колодязів саме в цій місцевості.