Як боротися з кротами на ділянці Про те, що на садовій ділянці влаштувалися кроти, кажуть специфічні земляні піраміди, розташовані недалеко один від одного. Шкоду, що завдається саду цими створіннями, досить відчутний: вони руйнують структуру грунту, поїдають корисних земляних черв'яків, розоряють декоративні клумби й квітники й городи, пошкоджують кореневу систему рослин.

Як правило, кроти живуть цілими сімействами, тому при появі ознак їх присутності завжди можна говорити не про самотнього звірятко, а про кілька особинах різного віку. Ще одна особливість – вони зберігають свою активність і взимку, а вага з'їдається за день їжі однією особиною майже дорівнює її вазі.

Існує кілька способів боротьби з кротами на ділянці:

1. Профілактика. Для захисту ділянки від вторгнення кротів проводиться облаштування спеціального підземного огорожі садової ділянки на глибині до одного метра, з виходом на поверхню на 20 див. В цих цілях використовують дрібну сітку металевого або пластикового типу: вона досить активно перешкоджає проникненню кротів, в той же час не стаючи перешкодою для корисних комах і черв'яків. Найбільш надійні в цьому відношенні сітки з пластика, так як вони не схильні до корозії. В окремих випадках проводиться вкапывание листового матеріалу, проте такий щит закриває доступ і корисною земляний дрібниці.

2. Відлякування. Самий популярний тип боротьби з кротом, найчастіше для цього застосовуються імітатори шуму працюючого мотора чи іншого механізму. Ясна річ, що рокочущі звуки чутно досить добре і людьми, і особливо вночі це може викликати перешкоди для сну. Також намагаються відлякування кротів різними різкими або неприємними запахами: такий метод ще більш незручний, ніж перший, так як сморід відчувається не тільки кротами, але і мешканцями дачі та їхніми гостями. Найкраще відлякувати

Як боротися з кротами на ділянці
кротов спеціальними ультразвуковими пристроями, представленими у великому модельному асортименті. Для людей такий шум не чути, а от гризуни його чують добре, ретируючись подалі від джерела ультразвукового сигналу. Головне – правильно організувати звукове покриття ділянки, враховуючи при цьому особливості деяких грунтів гасити звукові сигнали.

3. Отрута. Досить неефективний спосіб, який з легкістю обходять кмітливі звірятка, просто обходячи смертоносні гранули або отруєну їжу.

4. Пастки. Теж не дуже ефективний засіб, адже кроти практично не переміщуються по відкритій землі, а в норах встановити кротоловку не дуже просто, а змусити потрапити в неї спритного звірка ще складніше. Також слід зауважити, що встановлення подібних пристроїв супроводжується викопуванням численних ямок, що в підсумку може принести більше шкоди, ніж користі.