Компактна піч з каміном Автор цієї конструкції Євген Миколайович Докторів -диригент військового оркестру, але це не завадило йому розробити свій варіант печі-каміна, який втілив в собі достоїнства трьох конструкцій, опублікованих у журналах нашого Видавництва.

Він переконаний, що до будь-якої професії застосовне правило: якщо серйозно ставитися до справи, то і результат буде відповідний. І не важливо, топите ви піч або керуєте оркестром: якщо ви все правильно робите, то і «музиканти» ваші «зіграють» добре.

Зайнятися пічним справою мене змусила ситуація — руська піч у купленому мною рубленому домі майже розвалилася. Знайти пічників виявилося справою не простою. Розпитавши місцевих жителів, я знайшов в одній з прилеглих сіл діда-пічника, який погодився скласти мені простеньку опалювальну піч.

Фундамент під піч я зробив з бутового каменю на www.postroil.com розчині, взявши за зразок опалювально-варильну піч, складену цим же майстром трохи раніше в сусідній половині будинку. Піч була звичайна для цього району — багатооборотна, з вертикальним розташуванням ходів. Розміри фундаменту склали - 1500x600 мм, так як розміри печі в плані були рівні 1400x500 мм.

Але пятиоборотная піч у сусідів нагрівалася дуже нерівномірно, і я вирішив, що це відбувається з-за великої кількості димоходів. Попросив майстра при тих же розмірах зробити мені трехоборотную піч, збільшивши майже вдвічі ширину димоходу і скоротивши наполовину його довжину. В якості помічника пічника напросився сам.

Склали піч за два дні. Вона вийшла компактною і економічною. Однією оберемки дров з 6-7 полін середньої величини достатньо було для підтримання комфортної температури в будинку протягом 8-10 годин. Однак повністю усунути нерівномірність розігрівання печі так і не вдалося.

Незабаром з'явилася можливість скласти піч самому. Взявши за зразок ту ж саму піч, я зменшив її в розмірах (890x890 мм) і відповідно зробив трехоборотной. Будувати довелося старого www.postroil.com, сортуючи його по ширині, товщині і довжині. Неоціненну допомогу надала «болгарка», так як ніякого досвіду з розколювання цегли розмір у мене не було. І так, осягаючи по ходу справи абетку пічного справи, за два тижні я склав піч (включаючи і борів), але проблему нерівномірного нагрівання так і не вирішив...

Восени засів за літературу. Благо, попалися такі чудові «Поради професіоналів» Видавничого дому «Гефест», де знайшов відповіді майже на всі питання, що цікавлять мене. Без вагань купив «Конструктор печей і камінів» і приступив до макетування. Все добре, але для моделювання товщини швів кладки в «Конструкторі» застосовуються прокладки, нарізування яких займає певний час. Для спрощення вирішив робити макет по-новому — з використанням www.postroil.com в якості зв'язуючого. Це позбавило мене від рутинної роботи по заготівлі прокладок і дозволило зайнятися тільки творчою роботою.

Тепер завдання я сформулював наступним чином: спроектувати і скласти опалювально-варильну www.postroil.com — досить малогабаритну, естетичну, трьохрежимний, з витяжкою і конвекцією. Тобто спробувати, по можливості, зібрати воєдино останні досягнення в області пічного справи, про яких мені вдалося дізнатися. Згідно з проектом www.postroil.com до свого www.postroil.com я передбачив візуальне розділення печі капітальною стіною, з-за чого сама піч, так і камін виглядають дуже компактними.

Компактна піч з каміном
Отвори для конвекції повітря в печі одночасно є і прочістнимі дверцятами. В каміні ця роль відводиться порталу, а нагорі є дверцята для виходу гарячого повітря. Система проста: якщо топишь піч — відкриваєш верхні дверцята конвекції в каміні, якщо топишь камін — відкриваєш нижні і верхні прочищувальні дверцята печі.

Компактна піч з каміном

Щоб уникнути опіків про паливну дверцята, я переніс її з фронтальної частини на бічну, а висоту варильної камери збільшив відповідно до зростанням середньої людини. Ширину димоходу вибрав від нового варіанту «Шведки» конструкції Р. Рєзніка, передбачивши розігрівання верхнього димаря при топці в літньому режимі, що не завадить і при розпалюванні каміну. Що вийшло в остаточному варіанті — судити читачам.

Компактна піч з каміном

За матеріалами журналу "ДІМ"