Монтаж водопостачання корисно знати всім При будівництві власного будинку велику роль відіграють не тільки зведення стін і покрівельні роботи, але і правильне пристрій системи водопостачання житла.

Вибір: провести самому всі інженерні комунікації або довірити професійним бригадам залежить від ваших фінансових можливостей і досвіду.

Пристрій системи опалювальних комунікацій планується окремо від водної, незалежно від її наявності в будинку. Кожному господарю оселі обов'язково необхідно знати основні моменти процесу монтажу. Це дозволить ретельно контролювати збірку.

На початковому етапі потрібно завжди розробити план, щоб по ньому ефективно провести монтаж.

Етапи проектування

Без готового проекту початок монтажних робіт недоцільно. Ретельна його розробка дозволить надалі уникнути помилок, що інженерна система буде мати низький ККД, або взагалі не буде працювати.

Розробляти проект повинні фахівці цієї галузі, мають подібну кваліфікацію.

Оптимальна схема проектування:

• оцінка початкових параметрів - на цьому етапі проводять визначення всіх характеристик майбутнього об'єкта, всі вимоги яким чином буде експлуатуватися інженерна система, експертиза геології місця майбутньої споруди. Тільки після цього можна проводити формування проекту, отримані відомості — це фундамент нашого плану;

• потім необхідно провести розрахунки надходить води і кількість стоків. На думку фахівців, надалі це допоможе вибрати правильний інструментарій для монтажних робіт.

Рекомендація: правильно проведені вимірювання і аналіз дозволять забезпечити створення проекту без слабких місць», що працює безперервно!

• детальна специфікація – розробка схем та креслень запланованої системи водопостачання і каналізації;

• складання повної кошторису, якщо потрібно.

На проектному етапі варто враховувати:

1. Комфорт використання.

2. Якісна працездатність і термін експлуатації, незалежно від інтенсивності користування.

3. Доступність всієї системи для можливого ремонту та модернізації в майбутньому.

Тільки повністю закінчивши проект можна придбати всі необхідні матеріали, необхідні для монтажних робіт.

Монтаж водопостачання корисно знати всім
Монтаж водопостачання корисно знати всім

Визначаємося з матеріалами

Краще підібрати усі матеріали ще на проектному етапі, не забуваючи про кількість. Цей етап дуже важливий. Головні критерії вибору: міцність, екологічність (склад води не повинен змінюватися, при проходженні через них) і мати великий термін служби.

Останнім часом найбільш популярним матеріалом труб є:

• полімерні, виконані з поліпропілену;

• мідні;

• металопластикові;

• сталеві.

У чому їх відмінності:

1. Поліпропіленові – це прості, або стабілізовані. Вартість дуже невисока, надійні, зручність і простота монтажу, стійкість до корозії, великий термін служби.

2. Металопластикові – тонка металева труба, покрита пластиком. Міцність дуже висока, досить простий монтаж, що не вимагає спеціальних пристосувань.

3. Мідні – довговічність і міцність головні плюси, але висока вартість і складність монтажу можуть відлякати.

4. Сталеві – зараз використовуються рідко, через нестійкість до корозії.

Матеріали для облаштування каналізації

Найчастіше системи відводу роблять з:

• полімерних матеріалів;

• чавунних;

• керамічних або асбестобетонных труб.

Важливо: труба, що відводить від унітазу повинна бути великого діаметру, не менше 110 мм.

При герметизації каналізаційної системи завжди користуйтеся гумовими прокладками, а кріпити труби до стін треба пластиковими або мідними хомутами.

При проведенні монтажу систем водопостачання, каналізації або опалення завжди дотримуйтесь розробленим проектом і не нехтуйте будівельними і санітарними правилами.