Основні види трансформуються дверей Наявність надійних і гарних дверей між кімнатами є важливою складовою комфорту та естетичності будь-якого приміщення. Існує величезна кількість міжкімнатних дверей, як за матеріалом, так і за типом конструкції: серед них особливо виділяються трансформуються вироби, здатні значно економити простір.

За типом функціонування розрізняють вироби розсувного, складного, приставного, висувного і відкатного типів.

При виборі найбільш підходящого для себе варіанти дверей-трансформерів слід знати їх основні особливості:

1. Двері-купе. Їх ще називають розсувними, і найчастіше застосовують у транспорті, меблів, торгових приміщеннях. Відрізняються тим, що для вільного функціонування їм потрібно досить небагато місця, для чого використовується 1-2 полотна і напрямні рейки. Для виготовлення полотен найчастіше застосовують деревину, ДСП і скло. Задвигание дверей-купе проводиться безпосередньо в стіну, або поверх неї.

2. Гармошка (складні). До їх складу може входити від двох до безлічі секцій, при чому, чим їх менше, тим більш якісне кріплення потрібно. Зазвичай його підсилюють сталевими петлями і пружинами. Стулки можуть бути дерев'яними, пластиковими або металевими. Даний тип трансформуються дверей більш складний у плані виготовлення, ніж двері-купе.

3. Перегородки. Дуже зручні для оформлення широких нестандартних прорізів, складаючись з двох або трьох полотен дерев'яного, пластикового або скляного типу. Процес відривання являє собою розсовування полотен в сторони: для цього монтуються спеціальні напрямні поверх стіни. Як правило, в дверях-перегородках рухомий є одна з стулок, за розміром часто перевищує отвір.

Основні види трансформуються дверей

4. Висувні. Дуже нагадують автомобільні двері, використовувані в газелях. Досить рідкісна модифікація, однак і на такий дорогий варіант знаходиться своя клієнтура.

При виборі підходящого для себе варіанту в першу чергу слід визначитися з конструктивною особливістю трансформуються дверей: якщо простінки з боків від прорізу вузькі, то в такому випадку краще всього застосувати «гармошку». Двері-купе в оселях найчастіше застосовують на входах в комори або роздягальні, ну а за допомогою розсувних перегородок найзручніше оформляти дверні прорізи великих розмірів або в цілях зонування приміщень значній площі.